Performans Sergisi'ne Büyük İlgi

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Yeşil Konak’larda eğitim gören kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı Performans Sergisi’ne Malatyalılar büyük ilgi gösterdi.

Performans Sergisi'ne Büyük İlgi Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren YEKSAM çatısı altında sanatsal çalışmalarına ara vermeden devam eden Çırmıktı, Gündüzbey, Şahnahan, Topsöğüt ve Dilek Yeşil Konak Merkezler’inde eğitim gören kursiyerler tarafından yapılan el sanatları, ahşap yakma, kara kalem, yağlı boya, dikiş-nakış, rolyef ve bez bebekten oluşan göz kamaştırıcı eserler üç gün boyunca MalatyaPark AVM’de sergilendi. Meslek edindirme, kişisel gelişim ve hobi kurslarına katılarak birbirinden değerli ve kıymetli eserleri ortaya çıkartan kursiyerler, el emeği göz nuru çalışmalarını sergiledi.

Yeşil Konak Merkezleri’nde açılan ücretsiz kurslara katılarak, büyük bir özveri ve gayret neticesinde ilgi çeken eserleri Malatyalılarla buluşturan YEKSAM yetkilileri ve kursiyerlerin bu çalışmaları takdir topladı. Yeşil Konak’lardaki kültürel çalışmalarına ayrı bir önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ta Performans Sergisini ziyaret ederek, eserleri yakından inceledi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve YEKSAM yetkililerinden sergilenen eserler hakkında bilgiler alan Başkan Polat, uzun bir çalışma neticesinde ortaya çıkan eserlerden övgü dolu sözlerle bahsetti. Yeşil Konak’ların hedefine uygun bir anlayışla yoluna devam ettiğini ifade eden Başkan Polat, kursiyerleri kutladı.

Malatya Girişim Grubu Başkanı Adnan Başdemir ve Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte sergilen eserleri inceleyen Başkan Polat, “Yeşil Konak’larımızda açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı Performans Sergisi’nin Malatyalılarla buluşmasına imkAn tanıyan MalatyaPark AVM Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizin bu çalışmalarının sergilenmesi ve tanıtılması daha güzel çalışmaların hayata geçmesine teşvik edecektir. El sanatları, ahşap yakma, kara kalem, yağlı boya, dikiş-nakış, rolyef ve bez bebek kurslarına katılıp böylesine güzel eserleri Malatyalılarla buluşturan kursiyerlerimizi takdir ediyorum. Serginin açılmasında büyük emek sarf eden Başkan Yardımcılarımızı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelini, YEKSAM Yetkililerini, hocalarımızı ve öğrencilerimizi böylesine başarılı bir çalışma yaptıkları için kutluyorum. İlerleyen zamanlarda yine değişik ve farklı eserlerin yer aldığı kültürel faaliyetlerimizle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sergiye gösterilen ilgiden dolayı tüm Malatyalılara teşekkürlerini ileten Başkan Polat, Malatya Girişim Grubu Başkanı Adnan Başdemir’e YEKSAM öğrencileri tarafından yaptırılan elif vav tablosu hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 747
Bu Ay : 7544
Toplam : 7544

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom