MTSO'dan Bakan Yılmaz'a Ziyaret

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

MTSO'dan Bakan Yılmaz'a Ziyaret Malatya Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Meclis Başkanı Sami Payza, Disiplin Kurulu Başkanı Sıddık Özdemir, yönetim kurulu ve meclis üyeleri Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, Malatya’nın girişimcilik ve sanayi ruhunu takdir ettiklerini ifade etti.

Bakan Yılmaz, “Malatya’nın sosyal açıdan birlik ve beraberlik içinde olması çok değişik yerlerden insanların birlik, beraberlik ve huzur içinde yaşamalarını takdir ediyoruz. Malatya’da kültür çok güzel bir noktada. Bu anlamda Malatya örnek bir ilimiz. Malatya’nın daha da büyümesini, gelişmesini ve bu etkisini daha fazla etrafa yaymasını arzu ediyoruz. Burada iş dünyamızın büyük bir rolü var. İş dünyası olmadan üretim, istihdam ve ihracat olmuyor. Bizler her zaman sizin yanınızdayız ve destek vermeye hazırız. Kalkınma Bakanlığı olarak yatırımlar başta olmak üzere birçok konuda sizlerle çalışmalar ve projeler yürüteceğiz" şeklinde konuştu.

Bakan Yılmaz, Tüfenkci'nin bakan olmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede ise "Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci çok değerli bir kardeşimiz. Çok başarılı olacak. Gümrükler de çok önemli. Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınması komşu ülkelerle ticaretten geçiyor. Yeni dönem Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Bakan Cevdet Yılmaz’ı, Malatya’nın ve bölgenin bakanı olarak gördüklerini belirten MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç da, “Sizde bu ilgiyi ve alakayı her zaman Malatya’ya gösterdiniz. Karaciğer Enstitüsü ile ilgili size brifing verildi. O zaman ki zor şartlarda Kalkınma Bakanlığı olarak o parayı çıkardınız. Karaciğer Nakil Hastanesi’ne sayenizde kavuştuk. Son dönemde 3. Organize Sanayi Bölgesi ile sıkıntıları size ilettik. 3. Organize Sanayi Bölgesi’ne verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Talebimiz karşılandı. 3. Organize Sanayi Bölgesi, Malatya’nın önünü açacak ve bölgeyi zenginleştirecek bir proje. En kısa zamanda ikinci etap çalışmalarını faaliyete geçireceğiz. Bundan sonrada Malatya’nın sıkıntılarını size aktarma fırsatı bulacağız. Yeni görevinizde başarılar diler, 64. hükümet ülkemiz ve bölgemiz için hayırlı olsun" şeklinde konuştu.
Malatya TSO Meclis Başkanı Sami Payza ise Bakan Cevdet Yılmaz’a Malatya’ya göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür etti.
Ziyaret sonrasında Malatya TSO Başkanı Erkoç ve Meclis Başkanı Payza, Bakan Yılmaz’a kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 815
Bu Ay : 4372
Toplam : 4372

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom