MOTAŞ Çalışanlarından Kan Bağışı

Malatya Ulaşım MOTAŞ çalışanları Kızılay Kan Merkezi'ne kan vererek önemli bir sosyal sorumluğu yerine getirdiler.

MOTAŞ Çalışanlarından Kan Bağışı Malatya Haber

Bir kişinin verdiği kanın üç kişinin hayatını kurtardığını ifade eden MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, bir ünite kanın yeri geldiğinde değerinin ölçülemeyeceğini vurgulayarak tüm şirket personelini kan vermeye teşvik etti.

Malatya Ulaşım MOTAŞ, toplu taşımda halka verdiği hizmetin yanında sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederekörnek bir kurum olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor.MOTAŞçalışanları, idari bina toplantı salonunda düzenledikleri kan bağışı kampanyası çerçevesinde sosyal sorumluluklarını yerine getirerek kan bağışında bulundular.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı,  "Birgün hepimize lazım olacağına inandığımız kanın ihtiyaç sahiplerine en iyi şekilde Kızılay Kan Merkezi tarafından ulaştırılacağını biliyoruz. Biz de çalışanlarımızla birlikte bu merkez ile ortak hareket ederek sosyal sorumluluk duygusu içerisinde kan vermeye ve bunu ileride bir gelenek haline getirmeye çalışacağız. Bugün şirket merkezimizde çalışanlarla birlikte Kızılay Kan Merkezi'ne kan bağışında bulunarak önemli bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz” dedi.

Kan vermek vatandaşlık borcudur

Kızılay Kan Merkezi’ne kan bağışında bulunarak öncülük eden Tamgacı, “Kan vermenin bir vatandaşlık borcu olduğunu düşünüyoruz.Kana ihtiyacımız olduğu zaman daha kolay kan bulabilmek için bunun yolu sağlıklı olduğumuz zaman Kızılay'a kan vermekten geçer. Hepimiz üzerimize düşen bu sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Kızılay’ın kan bağışı konusunda yaptığı çalışmalar ülkemizin, insanımızın sağlığı açısından ihtiyacı olan kanın temini adına hakikaten güzel hizmetlerden biri. Kan ihtiyacı temini konusunda sıkıntı çeken insanımızın zamanında bu sosyal sorumluluğu hissederek, yaşayarak katkıda bulunmaları daha güzel olur" dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 723
Bu Ay : 8782
Toplam : 8782

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom