Kamu Çalışanlarının İş Güvencesi Düzenlemesi

Malatya Büro Memur Sen Şu Başkanı Fehim Bingöl, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 657 sayılı Devlet Memurları kanunu üzerinde yapılan çalışmayı hatırlatarak, kamuda çalışanların iş güvencesi konusunun kırmızı çizgi olarak gördüklerini ifade etti.

Kamu Çalışanlarının İş Güvencesi Düzenlemesi Malatya Haber

Bingöl, yaptığı açıklamada Çalışma Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı 657 devlet memuru kanunu hatırlatarak, önceki kanunların bugüne uyarlanması gerektiğini ifade etti.

Kamu çalışanlarının iş güvencesi konusunu kırmızı çizgi olarak gördüklerini kaydeden Bingöl, "Bazı maddelerin mutlaka günümüze uyarlanması gereken ciddi başlıklar var. Kamuda bir iş güvencesinin olmasını istiyoruz. Şu an çalışma Bakanlığın üzerinde çalıştığı iş güvencesinin kaldırılmasıyla ilgili çalışmaları olduğunu biliyoruz ama bizim sendikalarımızın, genel merkezlerimizin, bu konuda ciddi tepkilerimiz olacak, kamuda çalışanların iş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir.

Yani 657'nin üzerinde çalışma yapılabilir. Kanunun taslakları üzerinde çalışma yapılabilir, günümüz şartlarına uyarlanabilir ama kamuda işçi çıkartılmasıyla ilgili, memurun çıkartılmasıyla ilgili herhangi bir işlemin yapılmasıyla ilgili düzenlemenin yapılması sivil toplum kuruluşlarının özelikle sendika genel merkezlerin ciddi fikirleri alınmadan dokunulursa, Türkiye’nin her yerinde biz bunu karşı çıkarız. Ama biz de gereken kanunların güncellenmesinden yanayız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 803
Bu Ay : 7600
Toplam : 7600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom