Mahzallah Engelli Olsam Nasıl Olur

‘Hayatı Paylaşmak için bir dakika engelli olabilir misin?’ projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte engellilerin yaşadığı zorlukları insanlara hissettirebilmek amacıyla Malatya Park AVM’ye parkurlar kuruldu.

Mahzallah  Engelli Olsam Nasıl Olur Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya'da engellileri anlamak amacıyla etkinlik düzenlendi.

Uluslararası Dezavantajlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Malatya Şubesi, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı ve Malatya Gençlik Konseyi Başkanlığı ile ortaklaşa engellileri anlamaya yönelik etkinlik gerçekleştirildi.

‘Hayatı Paylaşmak için bir dakika engelli olabilir misin?’ projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte engellilerin yaşadığı zorlukları insanlara hissettirebilmek amacıyla Malatya Park AVM’ye parkurlar kuruldu. Vatandaşlar Kurulan parkurları, tekerlekli sandalyelere oturarak geçmeye çalıştı.

Etkinlikteki amacın engellilerin çektiği sıkıntıları ve zorlukları insanlara uygulamalı olarak anlatmak olduğunu belirten İnönü Üniversitesi evde hasta bakım programı öğretim görevlisi Neşe Mehmetoğlu Karakaş, “Ülkemiz ve dünyamız hızla demografik dönüşüm sürecinin içerisine girdi ve sadece ülkemizde yaklaşık olarak 12 milyon engelli var.

Bu da hepimizin ileri ki dönemde engelli olmaya aday olduğunu gösteriyor. Biz bu etkinliği UDAD ailesi olarak insanların en azından bir empati kurarak engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaları için düzenledik, inşallah bu konuda bir katkımız olur” diye konuştu.

İnönü Üniversitesi engelli çocuklar araştırma ve uygulama merkezinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan ve aynı zamanda UDAD Malatya Şubesi Başkanı olan Şadiye Özbey Eroğlu ise Her insanın bir engelli adayı olduğunu hatırlatarak, “Etkinliğimizin asıl amacı empati oluşturmak. Burada parkurlar kurduk ve insanların tekerlekli sandalyelere oturarak bu parkurlarda bir engelli gibi geçmelerini istedik. Böylece engellilerin çektiği zorlukları ve sıkıntıları insanlara hissettirmek istedik. Sağ olsunlar insanlar da büyük bir duyarlılık göstererek etkinliğimize katıldılar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 665
Bu Ay : 8724
Toplam : 8724

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom