Güney Kuşak Yolunda Sona Doğru

Malatya Büyükşehir Belediyesi, trafiğini rahatlatacak yeni yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Güney Kuşak Yolunda Sona Doğru Malatya Haber

Ulaşım planlamasının en önemli parçaları olan Kuzey ve Güney kuşak yollarında önemli mesafeler kat eden Büyükşehir Belediyesi 10 kilometre uzunluğundaki Güney Kuşak yolunda bugüne kadar 5.5 kilometrelik bölümü tamamladı.

Çevre yolu Hava Lojmanları kavşağından başlayıp, Çöşnük Kavşağı'nda biten Güney kuşak yolunun Aşağıbağlar, Cemal Gürsel, Beydağı, Yamaç ve Fırat Mahalleleri bölümünde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çöşnük-Fırat Mahallesi arasındaki 1.5 kilometrelik hattı da tamamlayan Büyükşehir Belediyesi yolun Beydağı-Yamaç bölgesinde kalan kısmını da tamamlamak için kentsel dönüşüm çalışmalarının bitmesini bekliyor. Geçtiğimiz aylarda yolun Aşağıbağlar Mahallesi sınırları içinde kalan Kuyuönü Mezarlığında mezar nakil işlemlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolun biran önce açılması için TOKİ ile ortak hareket ediyor.

Fırat-Kernek Mahalleleri arasındaki yol güzergahında da TOKİ’ye bağlı müteahhit firma tarafından yol çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Yol güzergahında TOKİ'Ye bağlı firma tarafından yapılan çalışmaların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi de çalışmalarına devam ediyor. Yıllar önce yapımı planlanan fakat hukuksal sebeplerden dolayı uzun yıllar aksayan çalışmalarda artık sona yaklaşan Büyükşehir Belediyesi; şehir merkeziyle birlikte sözkonusu bölgede devam etmekte olan kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından artacak nüfusun ihtiyaçlarının karşılanmasında da önemli rol üstlenecek yolu bir an önce bitirmek amacıyla yoğun bir gayret gösteriyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 686
Bu Ay : 3827
Toplam : 3827

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom