Son Toplantı Yapıldı

Malatya'da İnönü Kapalı Çarşısına Malatya kart danışma bürosu açılıyor.

Son Toplantı Yapıldı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclisi, yaptığı II. Birleşimle 2015 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Aralık ayı toplantısının II. Birleşimi, 11 Aralık Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yapıldı.

Saat 14.00’da Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda gündemde yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler de ilgili komisyonlara havale edildi.

İnönü Kapalı Çarşısına Malatya kart danışma bürosu açılıyor

Gündem maddeleri arasında yer alan Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan İnönü Kapalı Çarşısı içerisindeki bağımsız bölümün, Malatya Kart Danışma Merkezi olarak hizmet vermesi için MOTAŞ’a tahsis edilmesi kabul edildi.

Basın Kartı kullanım bedeli 125 TL

Toplu taşıma araçlarında kullanılmak üzere Basın Mensuplarına belli bir ücret karşılığında verilen Basın Kartı kullanım ücretinin belirlenmesi amacıyla verilen teklif, görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görüşmeler neticesinde, Basın mensupları için 2016 yılı kart kullanım bedeli 125 lira olarak belirlendi.

Biyobozunur atıklar ayrı toplanacak

Büyükşehir Meclisi, ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tebliği doğrultusunda; Biyobozunur atıkların, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerince yönetiminin sağlanması ve düzenli depolama tesislerinde bertaraf edilecek miktarının azaltılması açısından biyobozunur atıkların diğer atıklara karıştırılmadan ayrı toplanarak Katı Atık Sahasına getirilmesi ve getirilen biyobozunur atıklardan sahada ücret alınmamasını, komisyon kararı doğrultusunda karara bağladı.

2016 Yılının ilk toplantısı 13 Ocak’ta

Malatya Büyükşehir Meclisi, 2016 yılının ilk toplantısı olan Ocak Ayı Toplantısı’nı, 13 Ocak 2016 Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 561
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom