Biz Ne Yapalım

Malatya’nın İpek Caddesi’nde Cuma günleri kurulan pazar yeri belediye tarafından daraltılınca yer bulunamayan pazarcı esnafı, tepki gösterdi.

Biz Ne Yapalım Malatya Ekonomi

Malatya'da, 252 pazarcının tezgah açtığı caddenin daraltılması üzerine 177 esnafa tezgah açılmasına izin verildi. Daha önce tezgah açan ve şimdi yer bulamayan yaklaşık 40 esnaf, duruma tepki gösterdi. 75 pazarcının dışarıda kaldığını söyleyen esnaflar, mağdur olduklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi. Pazarcı esnafı, “Şuan pazarcılar, halk ve polis de tedirgin. Biz burada boş kalan alanda yer istedik ama vermediler.

Tali yolda pazar tezgahı açılmasının kimseye zararı yok. Biz belediye kimse ile diyaloğa giremiyoruz. Belediye buradaki tüm esnafın hakkını korumak zorundadır. Bu insanlar 3 haftadır Cuma günleri evlerine nafakasını götüremiyor. Buradaki insanların vebali yöneticilerimizin üzerinedir. Bizim bu sorunumuza çare bulunmasını istiyoruz. Bütün sıkıntıyı iki belediyenin sorumluluk alanı konusundaki sorun nedeniyle çekiyoruz. İki belediye bir araya gelemediği için sorunumuz var. Bu kadar zabıta ve polisi buraya yığmanın anlamı yok. Biz ne yapalım, arabalarımızı mı yakalım. Devlete karşı sigorta, işgaliye parası gibi tüm sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 332
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom