Malatyalı İki Kişi Yönetimde

DİSK’e bağlı Devrimci Yapı İnşaat ve Yol işçileri Sendikası Olağanüstü Kurultayı yapıldı. Kurultayda iki Malatyalı, Devrimci Yapı İnşaat ve Yol işçileri Sendikası yönetimine girdi.

Malatyalı İki Kişi Yönetimde Malatya Haber

Devrimci Yapı İnşaat ve Yol işçileri Sendikası Olağanüstü kurultayı, Kadıköy Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Genel Sekreter Eyüp Kantar, kongreye katılanlara teşekkür etti. Daha sonra seçimlere geçildi. Divan Başkanlığı'na DİSK Bank-Sen Sendikası Genel Başkanı Önder Atay oy birliği ile seçildi. Divan üyelerinin yerini alması ile başlayan kongrede söz alan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, hükümetin kıdem tazminatı fonunu, esnek çalışmayı, kiralık işçi bürolarını yasalaştırmayı düşündüğünü belirterek, DİSK olarak buna şiddetle karşı duracaklarını kaydetti. İşsizlik Fonu’nda 92 milyon liranın biriktiğini, bu paradan şimdiye kadar 9 milyon liranın işsizlere maaş olarak ödendiğini,48 milyon liranın da Karayolları Genel Müdürlüğü bütçesine ek ödenek olarak verildiğini belirten Başkan Beko, işçilerin parasının işçiler için harcanmasını istedi.

Öte yandan, Elazığ 1 Nolu Şube Yol İş Sendikası’na üye olan Coşkun Kurt ve Mehmet Doğan sendikalarından istifa ederek, DİSK' bağlı Devrimci Yapı İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası’na üye oldu. Mehmet Doğan Eğitim Sekreteri, Coşkun Kurt ise Disiplin Kurulu üyeliklerine seçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 816
Bu Ay : 14992
Toplam : 14992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom