Malatya Genelinde Jeolojik Çalışma Yapılıyor

Kent planlamasının en önemli ayaklarından birisi olan yapıların sağlam zemine yapılması konusunda Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya’nın jeolojik haritasının çıkarılması çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Malatya Genelinde Jeolojik Çalışma Yapılıyor Malatya Haber

1. derecede deprem bölgesinde yer alan Malatya’da, olası büyük bir deprem felaketine karşı binaların uygun zemine yapılması için büyük önem taşıyan ve Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan jeolojik ve jeoteknik çalışmalar Malatya genelinde devam ediyor. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe sınırları içerisinde sürdürülen jeolojik harita çalışmalarının yanı sıra, ilçelerde de imar planı hazırlama çalışmaları kapsamında jeolojik ve jeoteknik kazı çalışmalarına devam ediyor.

İMAR BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLANACAK
Büyükşehir statüsü ile birlikte Malatya genelinden sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi, önceki yıllarda ilçe belediyeleri tarafından teknik eleman eksikliğinden dolayı tam anlamıyla yerine getirilemeyen imar planlarında bütünlüğün sağlanması, eksikliklerin giderilmesi için Malatya genelinde imar revizyon çalışmaları başlattı. İmar Planlarında yapılacak revizyon çalışmaları kapsamında geniş bir veri altlığına ihtiyaç duyulduğundan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından aynı zamanda jeolojik etüt çalışmalarına da başlandı.

ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Malatya genelinde başlatılan jeolojik etüt çalışmaları kapsamında ilk olarak Yeşilyurt, Battalgazi ilçeleri ile Akçadağ, Darende, Yazıhan, Kale, Kuluncak ve Arguvan’da çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 26 bin hektarlık alanda başlatılan jeoteknik çalışmaların bir kısmı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış, bir kısmı onay aşamasında. Çalışmaların devam ettiği bölgelerde ise raporlama çalışmaları ise devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın sağlam temeller üzerine inşası için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 602
Bu Ay : 1337
Toplam : 1337

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom