Yarım Kalan Tesisler Tamamlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Nurettin Soykan Antrenman Sahalarının yapımından sonra şimdi de 5 yıldır bitirilemeyen Orduzu’da ki spor tesisinin tamamlanması için harekete geçti.

Yarım Kalan Tesisler Tamamlanıyor Malatya Spor

Yapımına 2009 yılında başlanan, resmi adı ‘Malatya Orduzu Spor Tesisleri olan Malatyaspor tesisleri, Malatyaspor tarafından projelendirilmiş ve dönemin Malatya İl Özel İdaresi ile Spor Toto Teşkilatı tarafından finansesiyle yapımına başlanılmıştı. 300 günde bitirileceği açıklanan tesis, yüklenici firmaya gerekli ödemeler yapılmadığı için iş ağır ilerlemişti. Spor Toto Teşkilatı kendi üzerine düşen miktarı karşılamış, Malatya İl Özel İdaresi yeterli kaynağı aktaramamıştı.

Yaklaşık 2,5 milyona mal olan tesis tam 5 yıldır faaliyete gireceği günü bekliyordu. Kaba inşaatı tamamen biten dış giydirmesi ve kapı pencereleri takılan ıslak zeminleri tamamlanan tesisin eksik kalan bölümleri Büyükşehir Belediyesi tamamlayacak. Malatya Büyükşehir Belediyesi ile inşaatı yapan Bagen firması arasında hazırlanan protokol ile 1 hafta içinde tesis tamamen Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek. Büyükşehir Belediyesi, tesisin ısıtma ve soğutma problemlerinin yanı sıra iç dekorasyon, mobilya, mefruşat ve diğer eksikleri tamamlayarak Malatya futbolunun kullanımına sunacak.

Hemen yanı başına yapılan iki adet çim saha ile birlikte futbol ve spor aktiviteleri için tam bir kompleks olan Malatya Orduzu Spor Tesisi’nin bir çok branşın antrenman, barınma ve dinlenme sorununa da çözüm olacağı öngörülüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 160
Bu Ay : 7797
Toplam : 7797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom