ISO 27001 İçin Sertifika Başvurusu Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kamu kurumları ile özel kurumlar için önceden belirlenmiş standartlar arasında yer alan “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” sertifika başvurusu yapmak amacıyla çalışmalara başladı.

ISO 27001 İçin Sertifika Başvurusu Yapıldı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar ile ilgili olarak yapılan açıklamada, kurumlar tarafından gerek yazılı gerek dijital olmak üzere her gün yüzlerce evrak ve belge oluşturulduğu belirtilerek, söz konusu bu evrakların birçoğunun güvenlik anlamında hassasiyet gösterilmesi gereken verilerden oluştuğu ifade edildi.

Evraklarda yer alan verilerin güvenliğinin sağlanmasında bilgi işlem teknolojilerinin kullanılmasının yanı sıra kullanıcıların bilinçlendirilmesi anlamında farkındalığın oluşmasının da önemli olduğu belirtildi. Açıklamada, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin çok önemli olduğu ve bu nedenle de sertifikalandırma ve bilinçlendirme çalışmalarının ilk aşaması olarak, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve şube müdürlerine yönelik bir hizmet içi eğitim semineri düzenlendiğini dile getirildi. Büyükşehir Belediyesi Beydağı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Dr. Suat Yalçınsoy konuşmacı olarak katıldı. Dr. Suat Yalçınsoy bilgi, bilginin mahiyeti, paylaşımı, bilginin kötü amaçlı kullanılması ve bundan doğacak zararlar, bilginin korunması gibi konulara değinerek, birey ve kurum bazında alınması gereken tedbirler hakkında bilgi verdi.

Öte yandan, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili istenilen standartların sağlanmasını takiben ise Büyükşehir Belediyesi tarafından 'ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi' sertifika başvurusunun yapılacağı bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 826
Bu Ay : 7623
Toplam : 7623

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom