Meclis Aralık Ayı Toplantısı Başladı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yapıldı.

Meclis Aralık Ayı Toplantısı Başladı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Aralık ayı toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantı açılışında kısa bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, Hekimhan’da meydana gelen depremden dolayı geçmiş olsun temennisinde bulunarak, “Hekimhan’da meydana gelen deprem sonrası imar ile ilgili yapılacak çalışmalarda gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Büyükşehir Belediye Meclisimizin alacağı kararlarda daha titiz davranacağına inanıyorum. Allah milletimize büyük afetler göstermesin” şeklinde konuştu. Başkan Vekili Hasan Göğüs’ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemde yer alan bazı maddeler karara bağlanırken, bazı maddeler de ilgili komisyonlara havale edildi.

KÜLTÜR VE SANAT SOKAĞI
Gündem maddeleri içerisinde yer alan Yeşilyurt ilçesi Cumhuriyet Örnek Köy Mahallesi ile Doğanşehir ilçesi Söğüt Mahallesi’ne, yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması ve dışa bağımlılığı en aza indirilmesi amacıyla Güneş Enerjisi Santrali kurulması konusu İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu doğrultusunda kabul edildi. Yeşilyurt ilçesi, İnönü Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kültür ve Sanat Sokağı’na İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu doğrultusunda Şehit İbrahim Tanrıverdi Kültür ve Sanat Sokağı ismi verilmesi kararlaştırıldı. Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi 30 Temmuz 2015 tarihinde Şırnak’ta şehit olmuştu.

Malatya Büyükşehir Meclisi, Aralık ayı toplantısının ikinci oturumunu, 11 Aralık Cuma günü saat 14.00’te yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 655
Bu Ay : 7452
Toplam : 7452

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom