Arena Stadı'nın İhalesi İptal Edildi

Müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım kalan 25 bin seyirci kapasiteli Malatya Arena Stadı için bugün yapılması gereken ihale iptal edildi.

Arena Stadı'nın İhalesi İptal Edildi Malatya Haber

Malatya İnönü Stadı'nın yerine karşılık olarak yapılan Malatya Arena Stadı’nın "Tamamlama ihalesi" son anda iptal edildi. Temeli 2012 yılında atılan ancak yüklenici firmasının işlerinin bozulmasından dolayı planlanan tarihte bitirilemeyen Malatya Arena Stadı’nın kalan işlerinin tamamlanması için bugün yeni bir ihale yapılacaktı.

Yarım kalan işin tamamlanması amacıyla ikinci kez ihale takvimine eklenen Malatya Arena Stadı’nın ihalesi, hazırlık işlemlerinin tamamlanmaması nedeniyle TOKİ tarafından ileri bir tarihe ertelendi.

Malatya Arena Stadı'nın kalan işlerinin tamamlanması için 400 iş günü süre verilen ihalenin önümüzdeki günlerde yeniden yapılması bekleniyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin de yakından takip ettiği ihalenin iptal edilmesi, stadın yapım işini geciktirme riskini ortaya çıkardı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın, ihalesinin yeniden yapılması için talimat verdiği Malatya Arena Stadyumu’nun yüzde 70’lik bölümü tamamlanmış durumda. Kamu İhale Kurumu’nun çalışma takvimine eklediği Malatya Arena’nın 400 iş gününde tamamlanacağı belirtildi.
Ertelenen ihalenin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 82
Bu Ay : 3639
Toplam : 3639

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom