Malatya'da Korkutan Deprem

Merkez üssü Malatya'nın Hekimhan ilçesi olan 4.6 şiddetindeki deprem kentte korkuya neden oldu.

Malatya'da Korkutan Deprem Malatya Haber

Saat 11.03’de meydana gelen 4.6 şiddetindeki deprem kent merkezinde de hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, deprem yerin 5 kilometre altında meydana geldi. 4.6 şiddetindeki depremin ardından Hekimhan ilçesinin Guzelyurt Mahallesi’nde 1.8 şiddetinde, yine Hekimhan ilçesinin Dursunlu Mahallesi’nde 2.3 şiddetinde artçı depremler yaşandı.

29 Kasım tarihinde 5.1 şiddetindeki depremle sarsılan Hekimhan ilçesinde birçok evde maddi hasar meydana gelmişti. Bugün yaşanan 4.6 şiddetindeki deprem de büyük korku ve paniğe neden oldu. Öte yandan bazı evlerde çatlakların meydana geldiği öğrenildi.

Depremin merkez üssü olan Beykent Mahallesi’nin muhtarı Fikret Kılıç, deprem nedeniyle bölgede büyük bir korku ve paniğin yaşandığını ifade etti. Muhtar Kılıç, “Çok büyük bir maddi hasar yok. Şu an gözlemlediğimiz kadarıyla 5-6 evde çatlaklar var. Zaten geçtiğimiz günlerde yaşanan 5.1 şiddetindeki depremin ardından bizim mahallemizde de birçok evde hasar meydana gelmişti. Bugün yaşanan deprem nedeniyle o evlerde hasar biraz daha arttı. Deprem nedeniyle mahalle halkı da büyük bir korku ve panik yaşıyor. Uzun süredir ilçemizde depremler söz konusu. Bu nedenle bizler de tedirginiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 48
Bu Ay : 3492
Toplam : 3492

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom