Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi

Battalgazi Belediyesi tarafından Orduzu Mahallesi’nde bulunan tarihi çınarın çevre düzenlemesi ile ilgili hazırlanan Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi hayata geçiyor.

Tarihi Çınar Rekreasyon Alanı Projesi Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, projenin hayata geçmesi ile birlikte Orduzu bölgesinin hareketlilik kazanacağı söyledi. 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Orduzu Mahallesi’nde bulunan ve Orduzu bölgesi ile özdeşleşen tarihi çınarın bulunduğu alanda incelemede bulundu. Tarihi çınarın çevre düzenlemesi ve rekreasyon alanı ile ilgili işin, ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanacak. 300 gün sürecek çalışma sonrası, tarihi çınar ve rekreasyon alanı vatandaşların hizmetine sunulacak. Yapılacak olan çalışma ile ilgili bilgi veren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, projenin Orduzu bölgesi için önemli olduğunu belirtti. Başkan Gürkan, “Orduzu ile kadimleşmiş bir mekan. DAP’la yapmış olduğumuz projeler çerçevesinde buraya 2 milyon civarında bir hibe programı aktarıldı ve projesi yapıldı. Bugün itibariyle projenin ihale süreci de bitmiş oldu. Yer teslimi noktasında ilgili arkadaşlara yeri teslim etmiş bulunuyoruz. Orduzu bölgesinde güzel çalışmalar yapılacak, Park Bahçeler Müdürlüğümüz ve diğer birimlerimizle birlikte ortaklaşa çalışma sonucu yer teslim sürecini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 300 gün içerisinde bu projemizin neticelenmesi sonucunda Orduzu güzel, yaşanılabilir bir mekan olacak. Orduzu ve halkına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 724
Bu Ay : 8783
Toplam : 8783

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom