Tecde-Yeşilyurt Yolunda Çalışma

Tecde-Yeşilyurt yolunda cadde ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların büyük bölümünü tamamladı.

Tecde-Yeşilyurt Yolunda Çalışma Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kanalboyu, Fahri Kayahan ve Tecde-Yeşilyurt yolunda düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Tecde-Yeşilyurt yolunda düzenleme çalışmaları kapsamında geçtiğimiz aylarda altyapı ve asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi kaldırım, bisiklet yolu, yürüyüş yolları, cep otoparklar, yeşil alan ve aydınlatma çalışmalarını ise sürdürüyor.

Malatya’nın ulaşım yükü bakımında önemli akslarından biri olan Tecde-Yeşilyurt yolunun Fahri Kayahan Bulvarı girişinden başlayan çalışmalar, Yeşilyurt kanal yoluna kadar devam ediyor. Yolda 2 metre genişliğinde yürüyüş yolları, 2.5 metre genişliğinde bisiklet yolları, 5 metre genişliğinde yeşil alanlar, cep otoparklar yapılıyor. Yüzlerce ağacın dikileceği yola, 200’ün üzerinde aydınlatma direği de monte edilecek. 8 bin metrekare bordür taşının kullanıldığı yolda, 30 bin metrekare civarında kaplama malzemesi kullanılacak. Çalışmaların bitmesiyle birlikte nezih ve güzel bir görünüme kavuşacak olan cadde, araç trafiğinin daha düzenli akmasını sağlayacak.

“TECDE FARKLI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU”

Tecde-Yeşilyurt yolunda yapılan çalışmaları değerlendiren bölge halkı, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin güzel bir tablo ortaya çıkardığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi uzun zamandır yolda çalışmalar yapıyor. Yolda kısım kısım kot farkını düşürdüler. İşin büyük bölümü tamamlandı. Şu an kaldırım başta olmak üzere diğer çevre düzenlemeleri de yapılıyor. Tecde farklı bir görünüme kavuştu. Yaz aylarında buralar çok daha farklı olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 453
Bu Ay : 3897
Toplam : 3897

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom