Selahattin Gürkan, İncelemelerde Bulundu

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Asfalt Plenti Tesisi alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Selahattin Gürkan, İncelemelerde Bulundu Malatya İlçe

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Asfalt Plenti Tesisi alanında ve çevresinde yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalar ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Gürkan, tesisin kurulduğu bölgeye katkısına dikkat çekerek, “Bu tesisi sadece Asfalt Plenti Tesisi olarak değerlendirmek doğru değildir. Bu tesislere harcanan paranın en az iki, üç katı doğalgaz, elektrik, yeni yolların açılması noktasında değerlendirmek gerekir. Ayrıca bulunduğumuz bu 50 dönümlük alan tamamen dağdı. Bu dağın düz hale getirilmesi ve hafriyatının başka yerlere taşınması ve yeni düz alanların oluşturulması noktasında da asfalt plentinin oluşturulması konusunda da masraf edildi.

Dolayısıyla buradaki çalışmaları sadece bir asfalt üretim tesisi boyutuyla değil de, tüm bu alanın kazandırılması ve düzenlenmesi konusunda da belediyemiz yoğun bir emek verdi. Şu anda da iş makinelerimiz bir taraftan hafriyatı alıp aşağıdaki bölgelerde yeni düz alanların oluşturulması ve ileride açtığımız iki buçuk kilometre uzunluğundaki yolunda dolgu malzemesinin taşınmasında gayret göstermektedir. Yani rakamsal anlamda ifade edersek 10 bin kamyon civarında sadece o yola hafriyat dökülmüştür. Sadece buradaki hafriyat boyutuyla değil, Malatya’nın değişik bölgelerinde hafriyat işi yapan firmaların yer gösterilmek kaydıyla o bölgeye hafriyatlarının aktarılması da gerçekleştirilmiştir” diye konuştu.

Yapılan tüm işlerin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Gürkan, yoğun bir çalışma yapıldığını belirtti. Başkan Selahattin Gürkan, “Şu an da Asfalt Plent Tesisimiz bitme aşamasına gelmiştir. Buranın idari sistemleri de oluşturacağımız konteynerler yerleştirilecektir. Korumayla ilgili gerekli tedbirler alınmıştır. Doğalgaz hattı da plentin yanına kadar gelmiştir. Stok alanları oluşturulmuştur. İki tank stok alanımız oluşturulmuştur. Kış aylarında hazırlanacak bu stoklarımız yaz aylarında kullanılmak üzere hazır hale getirilecektir. Sistemiz düzgün ve düzenli işlemesi konusunda tüm tedbirler alınmıştır. Ben üretim tesisimizin öncelikle Battalgazi’mize ve Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 404
Bu Ay : 7550
Toplam : 7550

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom