Somuncu Baba'da Çevre Düzenleme Çalışmaları

Malatya’nın inanç turizminde önemli bir yeri bulunan Darende ilçesindeki Somuncu Baba Cami ve Külliyesi’nde, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Somuncu Baba'da Çevre Düzenleme Çalışmaları Malatya Haber

Darende ilçe merkezinde Zaviye Mahallesi’nde bulunan cami ve külliyenin yolları standartlara uygun hale getiriliyor. Hava şartlarının iyi gitmesi nedeniyle yapılan çalışmaların yarısı tamamlanmış durumda. Yollardaki alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, kaldırım, yol, istinat duvarı, peyzaj, aydınlatma ve parke taşı döşeme işine ise devam ediyor. Cami ve külliyenin çevresini değiştirecek olan düzenleme çalışmalarının ardından ziyaretçiler de artık daha rahat gezinme imkanına kavuşacak.

Tohama Çayı’nın ikiye ayırdığı Darende de ilerleyen dönemlerde de çevre düzenleme çalışmalarına devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi, tarihi mekanların Malatya’ya kazandırılması anlamında projeler üretiyor.

DARENDELİLERDEN TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren Darendeliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Darende ilçesinde büyükşehir süreciyle birlikte bir kalkınma hamlesinin başladığını ifade eden vatandaşlar, “Camimiz ile külliyemizin yolları Darende’ye yakışır hale getiriliyor. Binlerce turistin ziyaret ettiği mekanlar daha güzel bir görünüme kavuşacak. Büyükşehir olmanın faydalarını Darende’nin her noktasında görebilirsiniz. Allah bu hizmetleri üretenlerden razı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 610
Bu Ay : 4167
Toplam : 4167

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom