Tarım ve Hayvancıkta İyi Yerlere Gelmek

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu ilk toplantısını yaptı. Platform Başkan İhsan Akın, tarım ve hayvancılık noktasında Malatya’yı daha iyi yerlere taşımayı hedeflediklerini ifade etti.

Tarım ve Hayvancıkta İyi Yerlere Gelmek Malatya Haber

Malatya Öğretmen Evi Aspuzu Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) Başkanı İhsan Akın, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hilmi Öksüztepe, Battalgazi Tarım Meslek Lisesi Ziraat Mühendisi Selahattin Özmen, Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılıç, Hekimhan Ziraat Odası Başkanı Hacı Parmaksız, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya, Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz, Beyaz Et Üreticileri Birliği Başkan Serdar Yıldız, Süt Üreticileri Birlik Başkanı Aziz Kurtoğlu, Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Ali Çolak, Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Taneli, Alabalık Yetiştiricileri Birlik Başkanı Turgay Özdemir, veteriner kliniği veteriner teknikeri Kadir Altıntaş Orka, yetiştirici birlik üyesi Ramazan Mutlu Örnek, Toprak A.Ş Genel Müdürü Murat Kılıç, Hekimhan, Yazıhan, Darende, Organik Meyve Üreticileri Birlik Başkanı İbrahim Berktaş, Ziraatçılar Dernek Başkanı Ahmet Tufan, veteriner hekim Erkan Doğan, Yeşilyurt, Akçadağ, Doğanşehir Organik Meyve Üreticileri Birlik Başkanı İlhan Tursun, Yeşilyurt Süt Üreticileri Birlik Başkanı Ramazan Baklacı, Canlı Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Kırma katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Platform Başkanı İhsan Akın, “Toplantı için tarım çalışma grubu, hayvancılık çalışma grubu, teknik ve proje çalışma grubu, Ar-Ge çalışma grubu, doğal ve organik çalışma grubu diye 5 grup oluşturduk. Amacımız ise tarım ve hayvancılığın daha iyi yerlere gelmesi. Malatya’daki tarım ve hayvancılığı konuşup, istişare edip kararlar alacağız. En az ayda bir defa bir araya gelip farklı projeler için görüş alışverişi yapacağız. Acil olan sıkıntılarımıza çözüm yolları arayacağız. Projelerimizi herkese anlatacağız ve gerekirse destek isteyeceğiz” şeklinde konuştu.
Daha sonra söz alan katılımcılar önemli konuları ve sorunları anlatarak, fikir alışverişinde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 281
Bu Ay : 2825
Toplam : 2825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom