Kan Bağışına Davet

Malatya Birlik Vakfı, Malatya Park AVM'de kan bağışı programı düzendi.

Kan Bağışına Davet Malatya Haber

Malatya Birlik Vakfı, hanımlar komisyonu öncülüğünde Türk Kızılayı ile iş birliği yaparak cumartesi günü saat 14:00 de Avşar Sineması önünde kan bağışı programı düzenlendi. Duyarlı vatandaşların sürekli kan ihtiyacına, desteğe çağırdı.

Malatya'da, Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi ve Türk Kızılayı Malatya Kan Bağış Merkezi ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kan bağışının önemine vurgu yapmak ve sosyal duyarlılığı arttırmak adına düzenlenen kan bağışı kampanyasına Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi ev sahipliği yaptı. Katılımın yoğun olduğu kampanyada Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül de kan bağışında bulundu. Kan bağışı kampanyası hakkına bilgi veren Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanı Ebru Yiğitvar, her yıl binlerce insanın bir kaza ya da hastalık sonucu kan bulamadığı için hayatını kaybettiğini ifade ederek “Tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek tedavi aracı bulunamaması, kan bağışının önemini ortaya koyuyor” diye konuştu. Düzenledikleri kan bağışı kampanyasının sosyal sorumluluk ve duyarlılık açısından çok önemli olduğunu belirten Yiğitvar “Kimin ne zaman kana ihtiyacı olacağını bilemeyiz ancak hastanelerimizde her an, onlarca kişi acil kana ihtiyaç duymakta.

Kan vermek için acil bir ihtiyaç haberi beklemeye gerek yok. Kan bağışı yapmak, kısa bir azman alır ancak karşılığında bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Kan vermek sosyal bir sorumluluk ve insani bir görevdir. Biz sağlıklı bir insanın kan bağışında bulunmasını bir gereklilik ve zorunluluk olarak görüyoruz. Kan bağışı hem kişinin sağlığı hem de toplumun sağlıklı yaşamı açısından büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Yiğitvar konuşmasının sonunda desteklerinden ötürü Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağış Merkezi’ne, Birlik Vakfı Şube Başkanı Sadi Ergül’e, Malatya Park AVM Genel Müdürü Yılmaz Arslan’a ve kan bağışına katılan bütün vatandaşlara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 859
Bu Ay : 2427
Toplam : 2427

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom