Nurettin Soykan Tesisleri Kullanıma Hazır

PTT 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un antrenmanlarını yaptığı Nurettin Soykan Tesisleri kullanıma hazır hale geldi.

Nurettin Soykan Tesisleri Kullanıma Hazır Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Nurettin Soykan Tesisleri’ndeki idman sahaları çim bakımının yapılmasının ardından kullanıma açıldı.

Yeni Malatyaspor Kulübü’nden alınan bilgiye göre, sahalar hazır hale gelmesine rağmen ligin ikinci yarısına kadar kullanılmayacak.

Ekonomik yükü Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla karşılanan ve Yeni Malatyaspor kulübü tarafından çalışmaları yakından takip edilen idman sahalarının yapım işi 18 Ekim’de başlamıştı. Ankara merkezli bir firma tarafından, Marmara bölgesinde yetiştirilen rulo çimler tırlar ile getirilerek Orduzu’daki Nurettin Soykan Tesislerine serilmişti.

Yaklaşık 50 gün önce gerçekleşen rulo çim serim işlemi sonrası, çimlerin zemine uyum sağladığı görülürken, fire oranının sadece yüzde 3 düzeyinde olduğu ifade edildi. Zemine tamamen adapte olan çim, 6 haftalık sürede kök salmaya başladı. Normal şartlarda kullanılmasında bir sakınca olmayan sahaların kullanımına ligin ikinci yarısında başlanacağı belirtildi.

Çim sahaların tamamen oturması ve zeminde çökmeler olmaması için çalışmalarını devre arasına kadar TFF idman sahalarında yapacak sarı-kırmızılı takım, devreye kadar olan bir buçuk aylık sürede sahaları kullanmayacak. Devre arasında Antalya kampından sonra Nurettin Soykan’da çalışmalara başlayacak sarı-kırmızılılar, bu süreçte sahaların yanına yedek kulübeleri ve kale direkleri yaptırarak, sahayı resmi maç oynanabilir hale getirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 192
Bu Ay : 192
Toplam : 192

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom