Hayır Çarşısının Açılışı Gerçekleşti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nın açılışına katıldı. Burada konuşan Bakan Tüfenkci, Battalgazi Belediyesi’nin sosyal belediyecilik kapsamında Hayır Çarşısı’nı hizmete sunduğunu belirterek, “Bizim her platformda hayrın yanında olmamız lazım” dedi.

Hayır Çarşısının Açılışı Gerçekleşti Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nın açılışı gerçekleştirildi. Hayır Çarşısı’nın açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, İl Müftüsü Ümit Çimen, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Malatya İli Koyun Keçi Birliği Başkanı İhsan Akın, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Hayır Çarşısı’nın açılışı programı ilk olarak Battalgazi Belediyesi mehteran takımı ve halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı.

Açılışta konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin bakan olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Gürkan, “Bakanımızın bugün Malatya’mızı şereflendirmesi ve Hayır Çarşısı’nın açılışının da bugüne denk gelmesi güzel oldu. Ben bu vesileyle Bakanımıza Malatya’mıza hoş geldiniz diyorum. Bakanımızın Malatya’mızın medar-ı iftiharıdır. Kişiliği, kibarlığı, zarafeti, nezaketi ile il başkanlığımızı yaptığı dönemde ve daha sonraki süreçteki milletvekilliği adaylığı ve milletvekilliği süreci içerisinde toplumun gönlünü kazanmış, toplumda büyük sevgi ve muhabbet oluşturmuş bir isimdir.

Ayrıca böyle bir bakanlığın Malatya’mıza tevdi edilmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza, tüm Malatyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sizlerin göstermiş olduğu teveccüh, Malatya’nın elini güçlendirdi. Güçlendirilen elde bize bakanlık olarak geri döndü. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adı bir ama iki bakanlığa eşdeğerdir. Biri gümrük diğeri ise ticaret bakanlığını uhdesinde barındırıyor. Bakanlığımızın başta Malatya’mız olmak üzere ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ben inanıyorum ki hasbi olmak Allah nezdinde çok güzeldir.

Hasbi olana Rabbim bilmediklerini öğretir ve ona yardım eder” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Hayır Çarşısı’nın kuruluş amacına dikkat çekerek, vatandaşlara seslendi. Gürkan, “Sizin kullanmadığınız bir başkasının hayali olabilir düşüncesi içerisinde hareket etmeliyiz. Bugüne kadar ülke genelinde 10 tane hayır çarşısı vardı. Battalgazi’de açtığımız bu hayır çarşısı 11’inci Hayır Çarşısı olarak faaliyete geçti. Burada sivil toplum örgütleri, diğer yardım kuruluşları ve Valiliğimizle birlikte ortaklaşa olarak ve diğer kuruluşlara takviye olarak açılmıştır. Bu hayır çarşımızda puan usulü olarak ihtiyacı olan aileler gelip burada alışverişlerini yapabileceklerdir. Bu merkeze emeği geçen tüm hayırseverleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise Malatya’nın partilerine ve kendisine verdiği desteğe teşekkür etti. Bakan Bülent Tüfenkci, “Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Rabbimize hamd ve şükür ediyoruz. Çok önemli bir görev yüklendik. Bu görevi sizlerin desteğiyle, dualarınızla başarıyla altından kalkacağımıza inanıyoruz. Bu başarı sizin başarınız olacak. Malatya'nın başarısı olacak. Hizmet Türkiye’ye ve Malatya’ya olacak. Hizmetlerimize birbirimize sarılarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, Hayır Çarşısı gibi kurumların önemine dikkat çekerek, “Bugün Battalgazi Belediye Başkanımızın hayırlı bir açılışı için buradayız. Bizlerin her platformda hayrın yanında olması lazım. Hayır işlerinde birbirimize yardımcı olmamız lazım. Mazlumları, dezavantajlı grupların tamamını destekleme adına belediyelerimizin mütevazi ama geniş kitlelere ulaştıracak bu tür projelerde devletimiz her daim yanındadır. Hayır Çarşısı’nın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bakan Tüfenkci’nin konuşmasının ardından İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı dua ile birlikte Hayır Çarşısı’nın açılışı gerçekleştirildi. Hayır Çarşısı’nı gezen Bakan Tüfenkci ve beraberindeki protokol üyelerine aşure ikram edildi. Program sonunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen 100 aileye Hayır Kart dağıtıldı, daha sonra hayırsever iş adamlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1058
Bu Ay : 5948
Toplam : 5948

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom