Baskilliler Bu Köprüyü İstiyor

Malatya’da yaşayan yaklaşık 70.000 baskilli ve Fırat Sahil köyleri yetkililerden ve Başbakan Davutoğlu’ndan Karayolu Köprüsünün bir an önce yapılmasını istiyorlar.

Baskilliler Bu Köprüyü İstiyor Bölge

 Görgün” Bölgenin Geleceği Köprü Yapımına Bağlı” Baskilliler Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2002 yılında başlattıkları Fırat üzerindeki Demiryolu üzerine inşa edilmesi düşünülen Karayolu geçişine imkan verecek köprü projeleri Malatya’da bulunan 50 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından Ortak imza altına alınarak Kamuoyuna basın aracılığıyla ortak deklarasyon sunuldu.

Baskilliler Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 2002 yılından beri verdiği büyük mücadelede raporların olumlu çıkmasına rağmen anlaşılamayan sebepler ve açıklamalar nedeniyle yapımında fazla bir ilerleme kaydedilmezken Malatya’da yaşayan yaklaşık 70.000 baskilli ve Fırat Sahil köyleri yetkililerden ve Başbakan Davutoğlu’ndan Karayolu Köprüsünün bir an önce yapılmasını istiyorlar.

Kışla caddesinde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen toplantıya 50 STK temsilcisi katılarak ortak deklarasyona imza attılar. Baskilliler Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma dernek başkanı Yunus Görgün öncülüğünde toplanan STK’lara konuşan Görgün “ 2002 yılından itibaren gündeme getirdiğimiz Malatya Battalgazi İlçemiz ile Baskil ilçesi arasındaki mevcut demiryolu köprüsü üzerine karayolu köprüsünün yapılması veya raylar arasına kauçuk döşenerek tren saatleri dışında araç geçişine açılması isteğimiz her iki bölgede bulunan STK başkanlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantıda Malatya ilinde yaşayan ortalama 70.000 Baskillinin ulaşım konusundaki mağduriyetleri bütün teferatıyla ele alınmıştır. Köprünün yapılması Baskil ve Malatya arasında ekonomik, sosyal, kültürel ve yetiştirilen ürünlerin değerlendirilmesi ( Ulaşım, Sağlık, Ticaret ) bakımından aciliyet arz etmektedir.

Hükümetimizden ve Bilhassa Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan konunun çözümü için gerekli adımların atılacağından eminiz.

Bugün Baskilliler Derneği Genel Merkezinde icra edilen Sivil Toplum Buluşmasına katılan biz STK başkanları olarak yukarıda zikredilen 70.000 Baskillinin ulaşım ( Köprü) konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde Baskilliler derneği yönetim kurulunun bu yönde ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarına yaptığı ve bundan sonra yapacağı bütün müracaatlarını ve çalışmalarını desteklediğimizi atılan imzalarla teyid ediyoruz”

Açıklama sonunda hazır bulunan 50 STK temsilcisi ortak bildiriye imza atarak basın aracılığıyla kamuoyuna açıkladılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 86
Bu Ay : 709
Toplam : 709

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom