Küresel Para Savaşları Konusu Ele Alındı

İnönü Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Konferansları’nın ilki Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Küresel Para Savaşları Konusu Ele Alındı Malatya Haber

stanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu konuştu.

Konferansa Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Karagöz, öğretim üyeleri ile çok sayıda lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi katıldı. İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, konuşmasının başında öğrencilere çok okuma tavsiyesinde bulundu. "Okumayan insanlar öğrenemez, gelişemez, ilerleyemez. Dünya üzerinde oynanan kirli oyunlara müdahale etmek, kafa tutmak ve onlarla savaşmak için okumak ve öğrenmek şarttır” diyen Kurtoğlu, ülkemizde okuma kültürünün vahametini ABD'deki bazı üniversitelerde bulunan kitap sayısının bütün Türkiye'de bulunan kitap sayısında daha fazla olduğu örneğini vererek, bir an önce okuyan bir toplum olmamız gerektiğini söyledi.

Konuşmasının ikinci bölümünde dünya üzerinde yüzyıllardır oynanan para operasyonlarını, farklı kaynakları harmanlayarak anlatan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, dünya üzerinde bulunan paraların hangi yollarla el değiştirdiğini, reel ve sanal paranın nasıl kullanıldığını, para sahiplerinin paralarını elde tutabilmek için ne tür oyunlar çevirdiklerini anlattı. Kurtoğlu, tarihsel bilgilere de yer verdiği konuşmasında, para kazanmak için din de dahil her faktörün rahatlıkla kullanılabildiğini belirterek, bu olguların kullanılmasında medyanın üstlendiği algı yönetimi kavramının önemine vurgu yaptı.

Konferansın son bölümünde ise soru cevap kısmına geçildi. İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün bundan böyle "Sosyal Bilimler Enstitüsü Konferansları" başlığı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştireceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 478
Bu Ay : 4035
Toplam : 4035

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom