Engelliler Günü Etkinliğine İlgi Yoğundu

İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi ile İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle "Engelsiz Melekler" isimli etkinlik gerçekleştirildi.

Engelliler Günü Etkinliğine İlgi Yoğundu Malatya Haber

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe İnönü Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Davut Özbağ, Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süheyla Ünal, akademisyenler, öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Gerek engelli öğrencilerin gerekse onların aileleri ile konuya duyarlı diğer vatandaşların etkinliğe büyük ilgi gösterdikleri dikkat çekti. Açılışta kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Davut Özbağ, sözlerine tüm engelli kardeşlerimizin rahat bir hayat yaşaması dileği ile başladı.

Sadece bu günün değil bütün günlerin engelliler için önemli olduğunu ifade eden Davut Özbağ, engellilerin yaşam kalitelerini artırmak için her gün daha azimli bir şekilde çalışılması gerektiğini vurguladı.
Daha sonra, engelliler adına konuşmak üzere kürsüye çıkan Görme Engelli Rehber Öğretmen Nurettin Kaplan, "Bugün bizim için bir bayram niteliğindedir, ancak aşamadığımız engeller var. Nüfusumuzun yüzde 12'si engelli olmasına rağmen engellilerin duyduğu ihtiyaçlara halen vakıf değiliz. Herkesin bildiği bu sıkıntıların giderilmesi için daha çok çaba gösterilmeli, yaşam standartlarımızın artırılması için daha planlı çalışmalar yapılmalıdır. Engelli olmak Bir eksiklik değil, farklılıktır” şeklinde konuştu.

İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Zülal Kaleci de, İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi’ni tanıtan ve buradaki çalışmalarını anlatan bir sunum yaptı. Kaleci, yaptığı konuşmada etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, bütün engellilerin 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutladı.
Program, İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi ile İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan şiir dinletisi, müzikal, semah gösterisi, dans, halk oyunları ve mini defile ile renklendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 73
Bu Ay : 3517
Toplam : 3517

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom