Gazze için on binler yürüyecek!

Gazze işgalinin yıldönümünde "Gazze'nin Gayrimeşru Ablukasının Sona Erdirilmesi Uluslararası Koalisyonu" tarafından "Gazze'ye özgürlük" yürüyüşü yapılacak.

Gazze için on binler yürüyecek! Dünya

Siyonist İsrail`in Gazze`yi işgalinin yıldönümü olan 27 Aralık 2009 tarihine dikkat çekmeyi hedefleyen The International Coalition to End the Illegal Siege of Gaza (Gazze`nin Gayrimeşru Ablukasının Sona Erdirilmesi Uluslararası Koalisyonu) isimli insan hakları örgütü, 27 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında Gazze Şeridi`nde bir özgürlük yürüyüşü organize ediyor.

ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜNE 50 BİN İNSAN KATILACAK!
Eyleme dünyanın çeşitli ülkelerinden toplamda 500 katılımcının yanı sıra, 50 binden fazla yerel katılımcının iştirak etmesi bekleniyor. Bu seneki yürüyüşe katılacak aktivistler arasında Howard Zinn, Gore Vidal, Arun Gandhi, Naomi Klein, Suriyeli aktör Duraid Lahham, Fin asıllı film yapımcısı Aki Kaurismaki, Lübnan`ın eski Japonya büyükelçisi Naoto Amaki, Pulitzer ödüllü yazar Alice Walker, Nobel Barış ödüllü Mairead Maguire ve Dr. Patch Adams gibi ünlü isimler de yer alıyor.

KAHİRE`DE TOPLANIP GAZZE İLE BİRLEŞECEKLER
Aktivistler 27 Aralık tarihinde Kahire`de toplanacaklar ve 31 Aralık sabahı binlerce Gazzeli ile beraber şiddet içermeyen, tarihi bir eylem gerçekleştirecekler. Kuzey Gazze`den başlayarak Erez Sınır Kapısı`na doğru devam edecek olan yürüyüşle eylemciler, uluslararası kamuoyunun dikkatini hâlâ devam etmekte olan Gazze ablukasına çekmeyi amaçlıyor. Katılımcılar 2 Ocak tarihinde Kahire`ye geri dönecekler.

KATİLLER SÜRÜSÜ 1.400 GAZZELİYİ ŞEHİT ETMİŞTİ
Bilindiği gibi Siyonist İsrail 2008-2009 kışında 22 gün boyunca Gazze`ye saldırılar düzenlemiş ve bu saldırılar sonucunda bin 400 kişi hayatını kaybetmişti. Şu anda İsrail tankları Gazze Şeridi`ni terk etti, fakat Gazze`de ambargo devam ediyor. Sınırlar hâlâ tamamen kapalı. Gazze Özgürlük Yürüyüşü, uluslararası kamuoyunun dikkatini bu insanlık krizine çekerek, dünya liderlerini `çözüm` için harekete geçmeleri konusunda baskı altına almayı hedefliyor.

GAZZE`NİN GAYRİMEŞRU ABLUKASI SONA ERSİN PLATFORMU
The International Coalition to End the Illegal Siege of Gaza, Gazze ablukasının sona erdirilmesi ortak amacını paylaşan kişi ve örgütlerin bir araya geldiği bir şemsiye topluluk. Üyeler ve destekçiler CODEPINK, Women for Peace, Fellowship of Reconciliation, Canadians for Justice and Peace in the Middle East ve Medical Aid for Palestine gibi çeşitli örgütlerden oluşuyor. Topluluk kendini tarafsız olarak konumlandırıyor ve İsrail-Filistin ihtilafının nihayetlendirilmesinde herhangi bir politik partiyi desteklemiyor.

EYLEME TÜRKİYE`DEN DE KATILABİLİRİZ
Eyleme Türkiye`den katılmak isteyen ve Gazze Özgürlük Yürüyüşü hakkında daha detaylı bilgi isteyenler www.gazafreedommarch.org internet sitesini takip edebilirler.

(Mustafa R. Özgür / Vakit)
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 852
Bu Ay : 3396
Toplam : 3396

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom