Yeşilyurt Belediye Meclisi Toplandı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Aralık ayı ilk toplantısında birçok gündem maddesi ele alındı ve karara bağlandı.

Yeşilyurt Belediye Meclisi Toplandı Malatya İlçe

MAŞTİ karşısındaki Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclisin gündeminde olan maddelerin yanı sıra gündeme intikal eden maddeler Başkan Polat tarafından tek tek okunarak oylamaya sunuldu.

“TÜRKMENLERE SALDIRILARI KINIYORUM”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, meclis toplantısında Suriye’nin Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yapılan saldırıları kınadı. Hekimhan ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Polat, “Pazar gecesi saat 02.28’de merkez üssü Hekimhan’ın Dursunlu Mahallesi olan 5.1 büyüklüğündeki depremde Allah’a şükür herhangi bir can kaybı olmadı. Depremden etkilenen ve evleri hasar gören tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Rus uçaklarının bizim hava sahamızı ihlali sonucunda bir Rus uçağı ordumuz tarafından düşürüldü. Biz hiçbir zaman vatanımızın sınırlarına kimden müdahale gelirse gelsin Allah’ın izniyle buna müsaade etmeyiz. Yine Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerine yönelik gerçekleşen saldırıları da şiddetle kınıyorum” diye konuştu. Kasım ayı meclis toplantısının karar özeti oy birliği ile kabul edilmesinden sonra gündemdeki maddeler tek tek görüşüldü. Toplantıda görüşülen maddeler ve alınan kararlar ise şöyle oldu:

"Çilesiz Mahallesi 5383 adanın güneybatı köşesinin dış kısmında kalan bölgede trafo alanı belirlenmesi için plan tadilatı yapılmasına dair İmar Komisyonu Raporu, Çilesiz Mahallesi 5384 ada 5 nolu parselin hibe edilerek yapı yoğunluğunun Çilesiz Mahallesi 5406 ada 8 nolu parselde kullanılmasına dair İmar Komisyonu Raporu kabul edildi.

Yine Bostanbaşı Mahallesi 295 ada 1 parselde yapı yoğunluğu kullanılmasına dair İmar Komisyonu Raporu, Karakavak Mahallesi 4978 ada 8 nolu parselde plan tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Yakınca Mahallesi 479 ada 1 nolu parselde plan tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu oy çokluğuyla kabul edilen maddeler oldu. Hıroğlu Mahallesi 92 ada 1 nolu parsel ve 92 ada 2 nolu parsellerin yapılacak olan kültürel proje kapsamında kullanılmak amacı ile satın alınmasına dair Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Mali Hizmetler Müdürlüğünün birimler arası ödenek aktarılması talebi ile Malatya Kadastro Müdürlüğünün talep ettiği Karahan Mahallesi, Konak Bahçebaşı Mahallesi, Konak Su Mahallesi, Konak Yeni Mahallesi, Yaka Mahallesi, Görgü Mahallesi, Kırlangıç Mahallesi ve Yakınca Fatih mahallelerinde görev alacak bilirkişilerin tespitinin yapılmasına ilişkin maddeler okunarak oy birliğiyle kabul edildi."

Yeşilyurt Belediyesi Meclisi, İmar Komisyonuna havale edilen gündem maddeleri ve gündeme gelecek yeni konuları görüşmek üzere ikinci toplantısı 4 Aralık 2015 Cuma günü saat 10.00’da MAŞTİ karşısındaki toplantı salonunda yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 27
Bugün : 671
Bu Ay : 1189
Toplam : 1189

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom