3 Kişiyi Öldürüp 3 Gün Saklandı

Malatya’da 2 yıl önce kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle 3 kişiyi öldüren ve 2 kişiyi yaralayan katil zanlısının evinin bahçesine kazdığı çukurda 3 gün boyunca jandarmadan saklandığı ortaya çıktı.

3 Kişiyi Öldürüp 3 Gün Saklandı Malatya Asayiş

Malatya’nın Hekimhan ilçesine bağlı Basak Mahallesi’nde 2012 yılında yaşanan olayda Ali K. (45), köyde Tamo Arayıcı isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Bir süre cezaevinde yattıktan sonra tahliye olan Ali K., çıkar çıkmaz intikam planı yaptı. Kendisine iftira atıldığı için korkunç planını devreye sokan zanlı, alkol aldıktan sonra gece yarısı av tüfeğini alarak kendisine iftira attığını öne sürdüğü kişilerin evlerine baskına gitti. Art arda 6 eve giden zanlı, pencere ya da kapıya çıkan Tamo Arayıcı (37), Fadime Çalışkan (52) ve Murat Sarıkaya’yı (35) öldürdü. Yaşanan baskınlarda 2 kişi de yaralanırken, zanlı daha sonra kayıplara karışmıştı.

Cinayetleri işledikten 9 gün sonra saklandığı babasının evinin çatısında jandarma ile girdiği çatışmada yaralı olarak ele geçirilmişti. Tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Ali K.’nın Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması başladı. Katil zanlısı hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye sunulurken, 3 kişiyi öldüren ve toplam 7 kişiyi öldürmeye teşebbüs eden zanlı hakkında savcı 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Sanığın cinayetleri işledikten sonra önceden evinin bahçesine kazdığı çukura girerek üzerine çalı ve ot örterek burada 3 gün boyunca saklandığının belirtildiği iddianamede daha sonra babasının evinin çatısında saklanmaya devam ettiği ifade edildi. Olaydan 9 gün sonra jandarmanın çatıda arama yapacağı sırada ateş açarak görevlileri vurmaya çalışan zanlının çıkan çatışmada ayağından yaralanarak ele geçirildiği belirtilen iddianamede sanığın cinayetlerde Murat Sarıkaya ve Fadime Çalışkan’ı yakın mesafeden Tamo Arayıcı’yı ise uzağa yakın mesafeden ateş açarak öldürdüğü tespit edildi.

Tasarlayarak birden çok kişiyi öldürme eylemi gerçekleştirdiğinin belirtildiği iddianamede sanık hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Sanık hakkında ayrıca 7 kişiyi ve 3 jandarma görevlisini de öldürmeye teşebbüs suçundan hapis cezası talep edildi.

Mahkeme davada eksik olan dosyaların tamamlanması adına duruşmayı ileri bir tarihe ertedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 45
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom