Bakan Eroğlu'na sorunlar iletildi

MÜSİAD Malatya Şubesi yöneticileri tarafından Malatya'nın sorunlarının Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na iletildiği bildirildi.

Bakan Eroğlu'na sorunlar iletildi Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun iştiraki ile 14 - 15 Kasım 2009 tarihlerinde Eskişehir'de gerçekleştirilen MÜSİAD Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında MÜSİAD Malatya Şubesi tarafından, Bakan Eroğlu'na Çevre Ve Orman Bakanlığının sorumluluk alanlarına ilişkin şube raporu sunuldu.
MÜSİAD Malatya Şubesi tarafından Bakan Eroğlu'na sunulan 12 maddelik Malatya'nın sorunları hakkında raporda iki madde üzerinde özellikle durularak sorunun çözümüne yönelik somut adımlar atılacağı ifade edildi" denildi.
MÜSİAD Malatya şubesi tarafından Bakan Eroğlu'na aktarılan sorunlar şöyle belirtildi:
"Malatya merkez Battalgazi ilçesinde bulunan ve 1940 yılında işletmeye açılan Derme Sulaması ile yapımı devam eden çat projesi-derme çerkezyazısı sulamaları projelerinde kuraklığa bağlı su sıkıntıları yaşanmakta olduğu; anılan sulamaların su kaynağı Çat Barajı ve Beyler Deresi olduğu ifade edilerek;2008 ve 2009 yılında kuraklık devam ettiğinden çat barajının aktif hacmi istenilen su seviyesine yükselmeyince sulamada büyük sıkıntılar yaşanmıştır. Çat Barajına ilave su kaynağı olarak çat barajına yakın mesafede bulunan Abdulharap Çayı ile birleşen Şerefhan Deresinin acilen Çat barajına aktarılması gerekmektedir."
MÜSİAD tarafından gündeme gelen bir başka konu ise, mevcut derme sulamasının borulu sisteme çevrilmesi oldu. Mevcut derme sulamasının acilen yapılanma revizyonu yapılarak borulu sistem olarak yenilenmesi gerektiği, sorunun çözümüne yönelik somut adımların bir an önce atılması gerektiğinin beklendiği ifade edildi.
Çevre Ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu bu sorunlardan haberdar olduklarını ifade ederek, sorunların çözüme kavuşturulması için bürokratlarına talimat verdi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 1044
Bu Ay : 1779
Toplam : 1779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom