Akçadağlılar Bir Araya Geldi

Akçadağlılar, Kayısı Diyarı Toplum ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Akçadağ Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi.

Akçadağlılar Bir Araya Geldi Malatya İlçe

Akçadağ Öğretmenevi'nde düzenlenen programa, Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, Malatya Kayısı Kent Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı ve çok sayıda mahalle muhtarı ile vatandaş katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Kayısı Diyarı Toplum ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevda Kök, “Programın amacı Akçadağ için neler yapabiliriz, bu anlamdaki projelerimiz nelerdir? bunları konuşmak için bugün buradayız. Akçadağ bizim sevdamız, ikinci bir Akçadağ'ımız yok. El ele vererek Akçadağ'ı hak ettiği yere taşımanın mücadelesini vermeliyiz.

Bir olmalıyız, birlik olmalıyız" ifadelerini kullandı. Sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çeken Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık, “Akçadağ için neler yapabileceğimizi konuşmak, istişare etmek çok önemli. Herkes taşın altına elini koyarsa Akçadağ’da bir çok şeyi birlikte değiştirebiliriz. Akçadağ’ımız merkeze çok yakın, her yönü ile potansiyeli olan bir ilçemiz. Bizler fikirler üreterek bu potansiyeli harekete geçirmeliyiz. Bu programda inşallah buna vesile olur” diye konuştu.

Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş ise, “Programa katılımın çok fazla olmaması önemli değil. Boş milyonlar olmaktansa dolu birler olmaya razıyız. Dolu birler boş milyonlardan kıymetlidir. Akçadağ’ın sorunlarına gerçekten eğilen Akçadağ’ın dertleri ile derlenen, neşesine ortak olan insanlarımızı bir arada görmek bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından, mahalli sanatçılar tarafından şarkılar, türküler seslendirildi. Türkülere eşlik eden konuklar bol bol halay çekti. Yöresel müzikler ile eğlenen konuklar, geceden memnun bir şekilde ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 904
Bu Ay : 2472
Toplam : 2472

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom