Çakır Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hekimhan ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle hasar gören Dursunlu ve Söğüt mahallelerini ziyaret etti.

Çakır Deprem Bölgesini Ziyaret Etti Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Dursunlu ve Söğüt mahalle ziyaretine, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AFAD İl Müdürü Hamza Demiralp, Hekimhan Meclis Üyesi Nebi Yiğit, AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Adil Ağcan ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar da eşlik etti. Deprem nedeniyle evleri zarar gören vatandaşları tek tek ziyaret eden Başkan Çakır, depremde can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Çakır, “Deprem sonrası bölgeye intikal eden, AFAD İl Müdürlüğü, Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyemizin ilgili ekipleri deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Hekimhan ilçemizdeki depremde en büyük hasar Dursunlu Mahallesi ve yakın çevresinde meydana gelmiştir. Depremde hasar gören yapıların büyük bir bölümü depreme karşı dayanıksız yapılar. Her ne sebeple olursa olsun burada zarar gören, oturulamaz durumda olan evler tespit edilecek ve gereken neyse yapılacak. Doğal afetlerde devletimiz çok hassas davranmakta ve doğal afet olan bölgelerimizde vatandaşının mağdur olmasına izin vermemiştir. Bu bölgemizde de gerekli tespitler yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde bunlar telafi edilecektir” ifadelerini kullandı.

"İHTİYAÇLAR İVEDİLİKLE GİDERİLECEK”
Başkan Çakır, havaların soğuk ve yağışlı olması nedeniyle konteyner veya kışa dayanıklı çadırların ivedi bir şekilde temin edilmesi gerektiğini belirtti. Çakır, “Büyükşehir Belediyemizin ekipleri depremin yaşandığı andan itibaren sahada çalışmalarını sürdürüyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden elimizden gelen desteği sağlayacağız” diye konuştu.

Yaşanan olaydan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve diğer kurumların göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür eden mahalle sakinleri ile Dursunlu Mahallesi Muhtarı Kemalettin İzci, “Yaşanan deprem sonrası mahallemizde gerekli tespit çalışmalarına hemen başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan ve diğer ilgililerden Allah razı olsun, bizleri bu zor günümüzde yalnız bırakmayarak, yanımızda oldular” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 752
Bu Ay : 5118
Toplam : 5118

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom