Eser Çalışmaları Annattı

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında Darendelilere bilgi verdi.

Eser Çalışmaları Annattı Malatya İlçe

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Belediyesi’nin son yılda yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Darende Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Salonu'nda düzenlenen toplantıya Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser’in yanı sıra Darende Kaymakamı Ali Türk de katıldı. Başkan Eser, otogar, küçük sanayi sitesi, canlı hayvan pazarı, mezbaha, Teleferik Projesi ve kent müzesinin ihalelerinin yapıldığını belirterek, Darende’nin yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Eser, “Sorunları tek tek çözeceğiz. İlçe merkezindeki kentsel dönüşüm kapsamında yürütülen çalışmaları yakından takip ediyoruz, şu an da proje aşamasında. Detayları belli olduğunda tarihi öneme sahip yeni ilçe merkezi projemizi halkımızla paylaşacağız. Bir süre şantiye dönemi geçirecek olan ilçemiz, projeler tamamlandığında maddi ve manevi olarak hızlı bir turizm beldesi haline dönüşecek" şeklinde konuştu.

Darende’ye otobüs terminali kazandırmak için çalışma yürüttüklerini dile getiren Başkan Süleyman Eser, terminal alanı için kamulaştırmanın yapıldığı söyledi. Belediye Meclisi kararıyla projelendirme ve yapım işinin Büyükşehir Belediyesine devredildiği kaydeden Eser, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü dile getirdi. Darende turizmine katkı sunmak için Zengibar Kalesi'nin üstüne Teleferik Hattı Projesi hazırladıklarını da söyleyen Başkan Eser, kırsaldaki büyük mahallelere semt konağı yapılacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 1086
Bu Ay : 1821
Toplam : 1821

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom