Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepki

Malatya Barosu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve iki polisin şehit edilmesini kınadı. Malatya Baro Başkanı Enver Han, yaptığı açıklamada,”Diyarbakır’da yapılan saldırı ile Diyarbakır Baro Başkanımız ve Şehit Polislerimiz ebediyete uğurladık.

Tahir Elçi'nin Öldürülmesine Tepki Malatya Haber

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı'na olay yeri incelemesi sırasında ateş edilmiştir. Şiddet nereden ve kimden gelirse gelsin kabulü mümkün değildir" dedi.

"Barolar kendilerine avukatlık kanunu 76. madde ile yüklenen hukukun üstünlüğü ve insan haklarını korumakla mükelleftirler" diyen Han "Tüm Baro Başkanları ortak paydası hukukun üstünlüğü ve adalettir. Baro Başkanları görevlerini ifa ederken, diğer Baro Başkanlarının siyasi görüş ve düşünceleriyle ilgilenmezler. Barolar 78 milyon vatandaşımızı hukukun üstünlüğü ve adalet paydasında kucaklaştırmak için kararlılıkla mücadele etmektedirler. Diyarbakır Baro Başkanımıza, Başsavcımıza ve şehit polislerimize yapılanın kabulü mümkün değildir. Hukuk İnsanlarına ve güvenlik güçlerimize yapılan son saldırı olmasını diliyoruz. Ülkemizde süren çatışma ortamının bir an önce sonlandırılması tek dileğimizdir. Artık ocaklara düşen son ateş olsun.

Ülkemizde kardeşlik ve barışın egemen olmasını diliyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu durumun insan hakları ve hukukun üstünlüğü açısından kabul edilebilir olmadığını görmekteyiz. Olayın aydınlatılması, faillerin ortaya çıkartılması ve hukuk önünde cezalandırılmalarını beklemekteyiz. Yapılan saldırıyı Malatya Barosu olarak kınıyor ve lanetliyoruz. Diyarbakır Baro Başkanımıza ve Şehit Polislerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, hukuk camiamıza, emniyet teşkilatımıza başsağlığı, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcımıza ve yaralı polislerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom