Vali, Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 5.0 şiddetinde depremin yaşandığı Malatya’nın Hekimhan ilçesine bağlı Dursunlu Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Vali, Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu Malatya Haber

Hafta sonunda Ankara’da katıldığı toplantıdan dönen Vali Süleyman Kamçı, havaalanına indikten sonra depremin ana üssü olan Hekimhan ilçesine hareket etti. Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu ve Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ile birlikte ilçeye bağlı Dursunlu Mahallesi'ne giden Vali Kamçı, hasarlı evlerde incelemelerde bulundu. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hamza Demiralp ve Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar’dan hasar ve son çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Kamçı, tespit çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü ve vatandaşlara her türlü yardımın sağlandığını söyledi.

Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek, can kaybının olmamasının teselli kaynağı olduğunu belirten Kamçı, kendilerinin devlet olarak sıkıntılarını en kısa sürede gidereceklerini ifade etti. İncelemelerinin ardından gece geç saatlerde ilçe merkezine dönen Vali Kamçı, burada yetkililerle bir değerlendirme toplantısı yaparak, vatandaşların mağdur olmaması için depremden etkilenen mahallelerde hasar tespiti yapılıp, insanların barınma gibi sorunlarının bir an önce çözümlenmesi konusunda gerekli talimatları verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 48
Bu Ay : 783
Toplam : 783

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom