Hekimhan'da Deprem

Hekimhan Dusunlu'da 5.1 büyüklüğünde deprem meyana geldi.

Hekimhan'da Deprem Malatya İlçe

2015.11.29 saat 02:28:07 de 5.1 büyüklüğnde DURSUNLU-HEKIMHAN (MALATYA) ilkesel olan deprem Malatya'da hissedildi.

Beş dakika sonra 3.0büyüklüğünde   YAYLADAMI-HEKIMHAN bir deprem daha kaydedildi.

Bir dakika sonra 2.7büyüklüğünde   SARIKIZ-HEKIMHAN üçünü deprem daha meydana deldi.

Karacayır -Kuluncakta 2,5 büyüklüğünde ilkesel bir deprem daha kaydedildi.

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde gece saat 02:28'de 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı yaşanmazken 5 evde ağır hasar oluştu.
Deprem sonrası bölgede panik yaşanırken bir evin duvarının yıkılması sonucu 7 yaşındaki Berk Keçeli isimli çocuk hafif yaralanırken depremin merkez üssü olan Dursunlu köyünde 5 ev ağır hasar gördü. Kocaözü köyünde 3 ev hafif hasar görürken depremin gerçekleştiği noktaya en yakın yerleşim yerinin Hekimhan ilçesinin Sarıkız köyü olduğu belirlendi.
Yerin 22 kilometre altında gerçekleşen deprem sonrası AFAD ekibi, il ve ilçelerdeki birimlerle yapılan görüşmelerde şu ana kadar bir can kaybının olmadığı bilgisini aldı. AFAD Malatya ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, Dursunlu köyünde 5 evin kullanılamaz halde olduğu, Kocaözü köyünde de 3 evde çatlak oluştuğu görüldü. Bölgede vatandaşlar geceyi yağmura rağmen dışarıda arabalarda geçirirken, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğlulları’da bölgeye gelerek bilgi aldı. İlk kez bölgede bu şiddette bir depremin yaşandığını belirten köy sakinleri, panik yaşadıklarını söyledi. Deprem sırasında Güzelyurt mahallesindeki bir caminin minaresi zarar görürken, birçok evde çatlak oluştu.
Öte yandan meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından sabaha kadar 10 artçı deprem yaşandı. Yaşanan artçı depremler ile beşik gibi sallanan bölgede AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürdü.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da yaptığı açıklamada depremin ardından Koordinasyon Merkezi tarafından ilgili birimlerin Hekimhan'a sevk edildiğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi olarak gezici aş evini Dursunlu'ya gönderdiklerini belirten Çakır, “Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun. Rabbim her türlü kaza, bela ve musibetlerden hepimizi korusun” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 172
Bu Ay : 6256
Toplam : 6256

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom