Tüfenkçi STK'lar İle Bir Araya Geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Av. Bülent Tüfenkci, Ankara’da Malatyalı Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Tüfenkci, tüm Malatyalı milletvekillerinin desteği ile iz bırakma adına gece gündüz çalışacaklarının sözünü verdi.

Tüfenkçi STK'lar İle Bir Araya Geldi Malatya Haber

Malatya Sivil Toplu Örgütleri Birliği (MASTÖB) Ankara şubesi tarafından Malatyalı milletvekilleri ile tanışma toplantısı düzenlendi. Ankara’da gerçekleştirilen sabah kahvaltısına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanı sıra mecliste bulunan Malatyalı Milletvekilleri katıldı. Her partiden katılımın olduğu kahvaltıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TBMM çatısı altında bu dönem çok sayıda Malatyalı Milletvekilinin bulunduğunu hatırlatarak bu siyasi gücü Malatya’nın ortak değerlerinin korunması ve hizmet noktasında kullanılabileceğini söyledi. Kendisini Bakanlık görevine layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na teşekkür eden Tüfenkci, “Bu bakanlık benim şahsıma değil Malatya’ya verilmiş bir bakanlıktır” diye konuştu.

Makamların gelip geçici olduğunu belirten Tüfenkci, Malatya’nın bugüne kadar çok önemli bürokrat ve üst düzey görevliler çıkarttığını belirterek “Önemli olan geride hoş bir seda bırakmak. İnşallah sizlerin ve milletvekillerimin desteği ile Malatya’ya iz bırakacak şekilde gece gündüz çalışacağız. İnşallah bunu da Malatya milletvekilleri ve sizlerin desteği ile yağacağız” ifadelerini kullandı.

Meclis çatısı altında bulunan tüm Malatyalı milletvekillerinin desteğini almanın kendisini ziyadesiyle mutlu edeceğini ifade eden Tüfenkci, “Yapıcı eleştirilerini her zaman bekleriz. Ben her görüşteki arkadaşıma saygı duruyorum. Olaylara kendi pencerelerinden bakmalarını takdirle karşılıyorum. Hizmet noktasında bir araya gelecek noktada da olduklarını biliyorum. Bakanlığımız çatısı altında her daim beraber çalışacağımı buradan söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya İl Başkanı olduğu dönemde, CHP Genel Başkan Yardımcılığına atanan Veli Ağbaba’yı arayarak tebrik ettiğini hatırlatan Tüfenkci, siyasi parti gözetmeksizin Malatyalıların bir yerlere gelmesinin herkes için bir kazanç olduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkci, Malatya içinde ilk müjdesini açıklayarak 3.Organize Sanayi Bölgesi’nde var olan kamulaştırma parası sonunu yıl bitmeden çözeceklerini söyledi. İlk Bakanlar Kurulu Toplantısında konuyu birinci ağızdan Bakanlar Cevdet Yılmaz ve Fikri Işık’a ilettiğini söyleyen Tüfenkci, “En kısa zamanda inşallah bu sene bitmeden 60 milyon TL kamulaştırma parası Malatya’ya aktarılacak” diye konuştu.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin korunması gerektiğini belirten Bakan Tüfenkci, Malatya’nın ortak değeri olarak gördüğü hoşgörüyü her platformda öne çıkarmak zorunda olduklarını ifade etti. Tüfenkci’nin konuşmasının ardından MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek, Bakan Tüfenkci’ye üzerinde ismi yazılı Yeni Malatyaspor forması hediye etti.

Tanışma toplantısına Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile 1 Kasım’da diğer illerden meclise giren Malatyalı milletvekilleri katıldı. Toplantıya ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi adına Ertan Mumcu ile Vali Süleyman Kamçı ile Malatyalı bürokratlar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 109
Bu Ay : 1638
Toplam : 1638

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom