İlk 10 Belediye Arasında Yer Alacak

Battalgazi Belediyesi’nde Kalite Yönetim Sistemi belge yenileme ile Müşteri Memnuniyeti Sistemi ilk belgelendirme denetimi yapıldı.

İlk 10 Belediye Arasında Yer Alacak Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi’nde TSEN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belge yenileme ve TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Sistemi ilk belgelendirme denetimi 3 gün sürdü. Denetimlere, TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ve TSE Tetkik Görevlisi Süleyman Çalışkan katıldı. Denetimlerin kapanış toplantısı ise, Battalgazi Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın, Battalgazi Belediyesi olarak TSEN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belge yenileme ve TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Sistemi ilk belgelendirme talebinde bulunduklarını belirterek, talep doğrultusunda gerekli denetimlerin yapıldığını söyledi. Başkan yardımcısı Sayın, TSE Yürütme Komisyonu’na Kalite Yönetim Sistemi belge yenileme ve Müşteri Memnuniyeti Sistemi belgesinin verilmesi için öneride bulunulacağını kaydetti. Sayın, Battalgazi Belediyesi için TSE Yürütme Komisyonu’na önerilen TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Sistemi belgesinin verilmesi halinde bu belgeyi Türkiye’de alan ilk 10 belediyeler arasında yer alacağını söyledi.

TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ise Battalgazi Belediyesi’nde güzel uygulamalarla karşılaştıklarını belirterek, “Dokümantasyonda çok fazla sorun yoktur. Tabi ki başkanımızın bu konulardaki isteği ve iradesi ortada, vizyonu ortada. Başkanımız artık bu yönetim sistemlerini burada uygulamasını istiyor. Bununla da yetinmeyeceğiz. Bundan sonra daha farklı yönetim sistemleri gerekiyor. Kısa vadede, TS ISO 18001, bir sonraki aşamada ise, 14001 çevre yönetim sistemi ile başlayacağız. Kalite yönetimi ile ilgili dokümanlar, prosedürler ve görev tanımları her birimde hemen hemen var ve her birime dağıtılmış” diye konuştu.

TSE Tetkik Görevlisi Süleyman Çalışkan’da, Battalgazi Belediyesi’ne TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Sistemi belgesinin verilmesi için TSE Yürütme Komisyonu’na öneride bulunacaklarını belirterek, “Güzel bir 3 gün geçirdik. Hizmetleriniz ve uygulamalarınız hakkında bilgi sahibi olduk. Yeni uygulamalar, yenilikler, her kurumda özellikle kamu kurumunda sancılıdır. Şunu gördüm ki çağrı merkezi sistemi oturtulmuş. Bilgi İşlem Müdürlüğü sayesinde güzel bir altyapı oturtulmuş.

Birimlerden gerçekten destek var. Sistem, şikayet iletilmesinden sonuçlanmasına kadar bir ekip çalışması var. Bizler bu konuyu nasıl geliştirebiliriz, daha iyi nasıl olabiliriz, bunun için nasıl çalışılabilir. TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Sistemi belgesinin verilmesi için öneride bulunacağız. Bu belgeyi almakla Türkiye’de belediyeler arasında ilk 10 içinde yer alacaksınız. İlk 10’a girmek büyük bir başarıdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 483
Bu Ay : 3027
Toplam : 3027

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom