Arguvan'ın Yolları Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan ilçesinin birçok mahallesinde sürdürdüğü altyapı çalışmalarını bitirerek, yolları asfalta hazır hale getirdi.

Arguvan'ın Yolları Yapılıyor Malatya İlçe

Arguvan ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan ve 12 kilometre uzunluğundaki Koyuncu, Konakbaşı, Çayırlı, Yenisu grup yolu ile 17 kilometre uzunluğundaki Çevreli, Güveçli, Hakverdi grup yolunda altyapı çalışmaları ve serme sıkıştırma işlemleri tamamlandı. Çevreli, Güveçli, Hakverdi yolunun 6 kilometrelik bölümü asfalt ile kaplandı. Geriye kalan bölümler ise gelecek yıl asfaltlanacak. Büyükşehir Belediyesi Arguvan ilçesinde 11 mahallede ise stabilize çalışmaları yaptı. Çakmak Mahallesi’nde 3 kilometre, Asar Mahallesi’nde 1 kilometre, Çobandere Mahallesi’nde 6 kilometre, Tatkınık, Kışla arasında 3 kilometre, Yürektaşı-Kameller arasında 2 kilometre, Çiftlik-Kızılkaya arasında 2 kilometre, Asmaca-Ömerler arasında da 2 kilometrelik stabilize çalışması yapıldı.

Gelecek yıl asfaltlanacak olan yolları şimdiden alt yapılarını yapmaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, 7 kilometre uzunluğundaki Yürektaşı Mahalle yolu ile 5 kilometre uzunluğundaki Bahçeli Mahalle yolunda ise yol genişletme çalışması yaptı. 3.5 metre genişliğinde olan mahalle yolları, yapılan çalışmalarla 7 metre genişliğine çıkarıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan’da bugüne kadar 60 kilometrelik yol hizmetinde bulundu. Arguvan ilçe halkının günlük hayatını kolaylaştıracak yol hizmetlerine gelecek sezonda da devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi saha taramalarına ise devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 440
Bu Ay : 6420
Toplam : 6420

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom