Kent Konseyi Kurul Toplantısı Yaptı

Malatya Kent Konseyi 7.Olağan Genel Kurulu “Kent Konseyi Yürütme Kurulu Seçimi” gündem maddesi ile yapıldı.

Kent Konseyi Kurul Toplantısı Yaptı Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi 7.Olağan Genel Kurulu “Kent Konseyi Yürütme Kurulu Seçimi” gündem maddesi ile yapıldı.

Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Malatya BüyükşehirBelediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Siyasi Parti Temsilcileri, Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş,Kent Konseyi Eski ve Yeni Yürütme Kurulu üyeleri,  Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Mahalle Muhtarları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşmalarını yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Malatya Kent Konseyinin Türkiye’deki Kent Konseyleri arasında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Turan; Peygamber Efendimizin “Benim ümmetim istişare ettiği konularda yanlışa düşmeyecektir” sözüne atıfta bulunarak, istişare mekanizması konumunda olan Kent Konseylerinin önemine dikkat çekti. Yönetişim kavramının kent konseylerinde net bir şekilde resmedildiğini söyleyerek, “Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin gerek il içinde gerek ulusal bazda yapmış olduğu çalışmalar gurur verici. Bu vesile ile Genel Sekreterliği tebrik ediyorum, genel kurulunda hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Kentin Sakini Olarak Değil, Sahibi Olarak Bir aradayız”

Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, 5 yıl boyunca Genel Sekreterliğinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında genel bir bilgilendirme yaptı. Kent Konseylerinin bir ilin demokrasi platformu olduğunu belirten Pektaş,  demokratikleşme alanında atılan adımlar arasında kentlerin gelişmişlik düzeyini belirleyen unsurlardan bir tanesininde, kent sınırları içinde yaşayan bireylerin görüşlerinin alınarak uygulamaya konulması olduğunu ifade etti.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği olarak daha sağlıklı ve gelişmişlik seviyesi en üst düzeyde yer alan bir Malatya için; kamu kurum ve kuruluşlar, Sivil Toplum örgütleri, Üniversite ve Mahalle Muhtarları ile iletişim halinde olmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Pektaş, “Şunu çok iyi biliyoruz ki kentin sakini olarak değil, sahibi olarak bir aradayız”

Pektaş, Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin Sanat Sokağı içinde yeni yerine taşındığını söyleyerek, “Kent Konseyi binasını, Gençlik Merkezi binasını, Kadın Meclisinin İnci Çeyiz mağazasını bizlere tahsis eden ve bizlerden gerek maddi gerek manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kent Konseyi Başkanı Sayın Ahmet Çakır Beyefendi’ye teşekkür ediyorum” dedi. Pektaş ayrıca bayrağı devraldığı Av. Ali Yıldırım’a da teşekkür ederek, genel kurulun Malatya için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Programın dilek ve temenniler kısmında söz alan bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri söz alarak gerek gündem maddesi ile ilgili gerek gündem dışı konular hakkındagenel kurula düşüncelerini ve önerilerini aktardılar.

Programda Kent Konseyi Eski Yürütme Kurulu üyelerine plaket takdim edilirken, Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren tarafından da yapmış oldukları çalışmalardan ötürü Kent Konseyi Eski Genel Sekreteri Av.Ali Yıldırım’a ve Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar’a plaket takdim edildi.

TÜMSİAD Malatya Temsilci Kerem Aktan’ın başkanlığında oluşan divan teşekkülünün ardında oluşumundan sonra Kent Konseyi genel Kurul oyları ile Kent Konseyi Başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır seçildi.

Kent Konseyi Yürütme Kuruluna ise aşağıda belirtilen liste seçildi

YÜRÜTME KURULU ASİL ÜYELER

 

SN

KURUMU

ADI SOYADI

 1.  

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı

Kent Konseyi Başkanı

Ahmet ÇAKIR

 

 1.  

Tabipler Odası Başkanı

Ahmet KIZILAY

 1.  

Esnaf Kefalet Kredi Koop. Brlk. Bşk.

Ali EVREN

 1.  

Ensar Vakfı

Ahmet KÜÇÜK

 1.  

İnşaat Müh. Odası Başkanı

Bedir ÖZTEN

 1.  

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

Hasan Hüseyin ERKOÇ

 1.  

Hacı Bektaşi Veli Klt Mrk Vakfı Gn Bşk

Hasan MEŞELİ

 1.  

BİLSAM

Zekeriya TAV

 1.  

İnönü Üniversitesi

Prof. Dr. Mehmet KARAGÖZ

 1.  

Muhtarlar Derneği Başkanı

Mustafa EREN

 1.  

MÜSİAD Başkanı

Mehmet BALİN

 1.  

Cem Vakfı

Eşref DOĞAN

 1.  

Memur - Sen

Kerem YILDIRIM

 1.  

Malatya Barosu

Enver HAN

YÜRÜTME KURULU YEDEK ÜYELER

Sn.

KURUM

ADI SOYADI

1.

Hanımeli Derneği

Saime KIRMA

2.

Güc Düvani Derneği

Mehmet BIÇAK

3.

Hayat Vakfı

Prof. Dr. Nusret Akpolat

4.

Birlik Vakfı

Sadi ERGÜL

5.

Hayrat Vakfı

Mehmet Şimşek

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 337
Bu Ay : 6421
Toplam : 6421

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom