Gezi Tenkesi Hizmete Girdi

Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yaptırıldıktan sonra Malatya Büyükşehir Belediyesine devri verilen 120 yolu kapasiteli tekne Karakaya Barajı’nda hizmete girdi.

Gezi Tenkesi Hizmete Girdi Malatya Haber

Geçtiğimiz günlerde Belediye ve Emniyet arasında imzalanan TEDES protokolüne ev sahipliği yapan teknenin kaptan köşküne geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın gerçekten bu tekneye ihtiyacının olduğunu belirterek, “Karakaya Barajını şimdiye kadar belki de çok değerlendiremedik. Ama bundan sonraki süreçte baraja ulaşımı rahatlatıyoruz. Sahil yolu da şuanda tapulaştırmada güzergâh olarak belirleniyor. Yol ile birlikte baraj kenarı da canlanacak” diye konuştu.

Karakaya Barajı’ndan bundan sonra daha fazla yararlanmak istediklerini belirten Çakır, “Böyle bir geminin varlığı da çok önemli. Her türlü etkinlikte ve organizasyonda teknemiz kullanılabilir. Ulaşımda gezi amaçlı turistleri gezdirilebilir. Ben eski valimiz Ulvi Saran’a da bu tekneyi Malatya’ya kazandırdığından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Yine bakanlık tarafından yapılan ve test edildikten sonra askıya alınan gezi teknesi, hibe yoluyla Malatya Büyükşehir Belediyesine devredildi. 120 yolcu kapasiteli çok amaçlı tekne, gezi ve organizasyonların yanı sıra balık bulucu olarak da hizmet verebilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 287
Bu Ay : 8346
Toplam : 8346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom