Malatya'da Bakanlık Sevinci

64’üncü Hükümette yer alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Av. Bülent Tüfenkci’nin memleketinde sevinç hakim. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya’nın uzun zamandır bakanlığa hasret kaldığını belirterek, “Malatya için hayırlı olsun” dedi.

Malatya'da Bakanlık Sevinci Malatya Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni hükümeti onaylamasıyla yeni kabine Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklandı. Yeni kabinede Gümrük ve Ticaret Bakanı’nın AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci olması kentte her kesim tarafından sevinçle karşılandı. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yeni Hükümetin başta Türkiye olmak üzere Malatya’ya hayırlar getirmesini istedi.

Milletvekili Tüfenkci’nin Bakan olmasını sevinçle karşıladıklarını belirten Erkoç, “Malatya uzun zamandır Bakanlık görmemişti. Bu haber bütün Malatya’yı sevindirdi. Malatya’mızın artık bir Bakanı var. Malatya için hayırlı olsun. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın bağlı olduğu bir bakanlık ayrıca. Bu da bizim için ayrı bir sevinç. İnşallah hayırlı hizmetler yapacağına inanıyorum. Malatya’ya faydalı olacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

Kurulan yeni Hükümetin de ülkeye hayırlı olmasını dileyen Erkoç, “Yapılması gereken ve atılması gereken adımlar var. Reformların bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu meclise düşen görevler var yeni bir anayasanın oluşması lazım. Hükümetimize düşen görevler var özellikle sanayicinin iş dünyasının ciddi sıkıntıları var. Bu sorunun çözülmesi noktasında biran önce adımların atılması gerekiyor. Sanayicinin önündeki engellerin kaldırılması gerekiyor. Türkiye’nin üretimden başka çaresinin olmadığını biliyoruz. Etrafımız ateş çemberine dönüştü. Bu olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin üretmekten başka şansının olmadığını biliyoruz. 2023 hedefine ulaşmak istiyorsak bu da üretmekten geçiyor. Üretim ile istihdamın da oluşması için psikolojik rahatlama oldu ve belirsizlik ortadan kalktı. Yeni hükümetimize de bu noktada ciddi icraatlar düşüyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 285
Bu Ay : 5479
Toplam : 5479

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom