Türkmenlere Yapılan Saldırılara Kınama

Malatya Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Faruk Alaca, yaptığı basın açıklamasında Suriye'de Türkmenlerin yoğunlukta bulunduğu Bayırbucak bölgesine yapılan saldırıları kınadı.

Türkmenlere Yapılan Saldırılara Kınama Malatya Haber

Genç Birlik Malatya Şube Başkanı Faruk Alaca, yaptığı açıklamada Türkmenlerin yaşadığı Bayırbucak bölgesine yapılan saldırıyı kınadı. Alaca, "Suriye’de son dört yıldır bir katliam yaşanmaktadır. Dünya ülkeleri, başta Amerika ve Avrupa Devletleri olmak üzere burada yapılan katliamlara sessiz kalarak destek vermektedir. Biz Türkiye olarak milyonlarca mülteci kardeşimizi ülkemizde barındırmaktayız. Dünyaya demokrasi dersi veren Avrupa Devletleri ise Fransa’da yapılan saldırıları bahane ederek, mültecilere kapılarını kapatmış ve bu insanları kendi kaderleriyle baş başa bırakmıştır.

Bugün Suriye’de adı konmamış bir 3. Dünya Savaşı yaşanmaktadır. Rusya’nın BM kararı olmadan Suriye’ye müdahale etmesinin ardından, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Fransa’nın teklifiyle, Suriye topraklarında diğer ülkelerin de operasyon yapmasının yasal alt yapısını hazırlamış oldu" dedi.

BM Güvenlik Konseyi'nin acil olarak toplantı çağrısı yapılmasını isteyen Alaca, "Bu katliamın derhal durdurulması ve sivil katliamına son verilmesini istiyoruz. Rus uçaklarının derhal bölgedeki saldırılarını durdurması Suriye’de operasyon yapmak isteyen ülkelerin önünü açan, BM Güvenlik Konseyi tarafından alınan kararın iptal edilmesi gerekiyor" diye devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 843
Bu Ay : 3387
Toplam : 3387

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom