Cuntacılara haber uçuran...

Üçüncü ihbar mektubu, çeşitli meslek gruplarından vatandaşların istihbarat elemanı gibi kullanıldığını ortaya çıkardı.

Cuntacılara haber uçuran... Türkiye-Dünya

Bir belge içerisinde istihbaratta kullanılan 'personeller' sıralanarak haklarında değerlendirmeler yapılıyor. Bilgi alınan personeller arasında vali yardımcısından kaymakama, Ergenekon sanığından kitap yazarına, avukattan ilçe milli eğitim müdürüne kadar çok sayıda isim bulunuyor.

Personeller, Jandarma Binbaşı Halkla İlişkiler Subayı Osman Uçar ile Piyade Binbaşı Levent Aksu'ya bağlı olanlar olarak ayrılmış. Bu isimler arasında Ergenekon sanığı Sevgi Erenerol da bulunuyor. Erenerol'un kimlik bilgilerinin yer aldığı formda siyasî temayülü olarak 'milliyetçi' tanımlaması yapılıyor. Kanaat bölümünde, "Ülke menfaatleri açısından elinden gelen bütün gayreti gösterir, sağlıklı ve somut bilgiler verir. Makam ve mevki hırsı yoktur. TSK ile iyi geçinme, destek görme temayülü içerisindedir. Misyonerlik ve Fener Rum Patrikhanesi faaliyetlerine karşı propagandalarda kullanılabilir." ifadeleri yer alıyor.

Personel arasında adı geçen çarpıcı isimlerden biri Pendik kaymakamlığı ve İstanbul vali yardımcılığı görevlerinde bulunan H.Dn. Duran. Personel formunda ülke menfaatleri açısından elinden gelen bütün gayreti gösterdiği belirtilerek, sağlıklı ve somut bilgiler verdiği, 2004 yerel seçimleri öncesinde yapılan bölgesel araştırmalarda yardımcı olduğu anlatılıyor.

Gazeteci Ümit Zileli için İstanbul ili genelinde irticai ve misyoner faaliyetler hakkında bilgi verdiği açıklanıyor. Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü A.A., Sakarya Üniversitesi'nde memurluk yapan A.Ş. de irticai faaliyetler hakkında bilgi veren personel arasında. B.B. isimli personel için ise şu değerlendirme yapılmış: "İrticai konularda iyi araştırma yapmaktadır. Çeşitli tarihlerde İstanbul ili genelinde ADD ve irticai örgütlere yönelik bilgi alınmış, 2000-2001 tarihleri arasında sürekli temas kurulmuş ve ilişkiler devam etmektedir." Araştırmacı-yazar U.Y. için 'Devlet aleyhindeki oluşumlar hakkında bilgi alınabilir, istenilen temalar kitaplarına verilebilir'. denilirken, Batum ve Havalisi Kültür Derneği'nde görevli Burhan Pehlevan'dan Gürcü oluşumlar ve faaliyetleri konusunda bilgi alındığı anlatılıyor. Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru C.Ç.'nin personel olarak gösterildiği formlarda eski Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Y.'nin sağlıklı ve somut bilgiler verdiği makam ve mevki hırsı olduğu için TSK ile iyi geçinme, destek görme temayülü içerisinde bulunduğu belirtiliyor. H.Y.'nin irticai faaliyetler konusunda bilgi verdiğine değiniliyor. Sancak Motel Kumburgaz otel işletmecisi R.S.'nin Silivri, Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Avcılar ilçelerinde mafyanın etkileri ile beyaz kadın ticareti konusunda bilgi veren bir personel olduğu anlatılıyor. Personel Bilgi Formu'nda yer alan bilgilerden bazıları şöyle:

S.O.: Yunanistan'ın ülkemize yönelik turizm alanındaki karşı propaganda faaliyetleri konularında bilgisi olduğunu belirtmiştir. Telefonla irtibatlarımız devam etmektedir.

S.T.: Pendik, Kartal ve Kadıköy ilçelerinde geniş çevresi olduğundan bu ilçeler ile ilgili irticai yapılanma hakkında kendisinden sağlıklı bilgi alınmaktadır.

Veteriner S.P.: Dilovası beldesindeki bölücü ve irticai yapılanma ile ilgili kendisinden bilgi alınmıştır.

Avukat Ş.B.: Çeşitli tarihlerde İstanbul ili genelinde irticai ve bölücü örgütlere yönelik bilgi alınmıştır.

Y.S.: Yeşilyurt, Florya/Bakırköy Restaurant işletmecisi. Asker şahıslarla çok iyi diyalog içerisindedir. Çevresi çok geniştir. Müzik piyasasının önde gelen şirketleri ile bağlantısı vardır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü aleyhinde kaset çıkaran şahısların durumu hakkında araştırma yapar.

Ö.E.: Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve ADD başkanıdır. Sultanbeyli ilçesinin etnik, bölgesel, irticai ve bölücü terör örgütleri hakkında bilgisine başvurulmuştur.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom