Kuzey Kuşak Yolunda Çalışmalar Sürüyor

Malatya'da trafiği önemli ölçüde rahatlatması ve bölgenin sağlıklı gelişmesine katkı sağlaması planlanlan Kuzey Kuşak Yolu’ndaki yol açım ve yapım çalışmaları sürüyor

Kuzey Kuşak Yolunda Çalışmalar Sürüyor Malatya Haber

Çalışmalar kapsamında Çarmuzu-Ağaç Sanayi Sitesi - Kuzey Kuşak Yolu arasında 50 metre genişliğinde bin 100 metre uzunluğunda bağlantı yolunun 800 metrelik bölümü açıldı. Kaynarca Mahallesi sınırları içinde geçen Kuzey Kuşak Yolu ile birleşecek olan bağlantı yolunun 300 metrelik bölümünde ise çalışmalar devam ediyor. Süren çalışmalar kapsamında 300 metrelik bölümde bulunan 10 ev kamulaştırılarak yıkılacak. 800 metrelik bölümde dolgu çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, 13,3 kilometre uzunluğundaki Kuzey Kuşak Yolu Projesi’nde bugüne kadar 10 kilometrelik bölümü tamamladı. Projenin son ayakları olan Hatunsuyu ve Hanımınçiftliği bölümünde ise proje çalışmalar devam ediyor.

Açılan bağlantı yolu aynı zamanda Hatunsuyu Mahallesi’nin yolunu da kısaltacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Doğu-Batı istikametinde kent merkezi ve çevre yolunu kullanmadan Malatya’nın kuzeyinde yolculuk yapılabilecek. Kuzey Kuşak Yolu Projesi’nin Malatya Büyükşehir Belediyesinin kendi öz kaynaklarıyla yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ulaşım planlamasında olmazsa olmazlarının yol projeleri olduğunu söyledi. Projenin, Çarmuzu-Kaynarca bölgesindeki ayağında bin 100 metrelik bağlantı yolunun açılmasının önemine de değinen Başkan Çakır, “Bağlantı yolumuz 50 metre genişliğinde açıldı.

Şu an 800 metrelik bölümü tamamlandı. Geriye kalan 300 metrelik bölümde kamulaştırmalar yapıyoruz. Burada vatandaşlarımız desteği çok önemli. Yolumuz Kaynaca bölgemizde Kuzey Kuşak Yoluyla birleşecek. Şu an dolgu çalışmaları yapıyoruz. Projenin tamamı bittiğinde yolumuzun geçtiği bütün mahalleler daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde gelişecek. Sağlıklı bir planlama ile bu bölgelerimiz daha nezih ve güzel bir hale gelecek” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 448
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom