Malatya'lı Bakan Temennisi

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Malatya'lı Bakan Temennisi Malatya Haber

 Milletvekili Tüfenkçi, Türkmenlere yapılan saldırıları kınarken, yeni kurulacak hükumette Malatyalı bir bakanın da yer alması temennisinde bulundu.

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Cemiyet Başkanı Mikail Pelit, AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinde Malatya’da en yüksek oyu alan parti olduğunu hatırlatarak, yeni kurulacak hükumette Malatyalı bir bakanın yer alması temennisinde bulundu. Yeni hükumetin hedeflerinden bahseden Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, yeni anayasa vurgusu yaptı.

Tüfenkçi, “Gerek siyaset, gerek ekonomi, gerekse güvenlik anlamında terörü sonlandırma noktasında kararlı ve ilkeli tutumuyla hem insanlarımızın refah düzeyinin yükselmesi bakımından hem de güven ve huzur içerisinde yaşamaları için elinden gelen gayreti gösterecek bir hükümeti inşallah yakında kurmuş olacağız. Birçok kesimin de ısrarla talep ettiği yeni anayasayı inşallah bu dönem içerisinde Meclis’ten çıkaracağız. Umarım Meclis’te temsil kabiliyeti olan partilerin de uzlaşmasıyla, yeni bir anayasa çıkarmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Suriye’de Türkmenlerin ağır saldırılara maruz kaldığını belirten Bülent Tüfenkçi, yapılan saldırıları bir kez daha kınadığını ve lanetlediğini ifade etti. Milletvekili Tüfenkçi, “Türkiye’de bugün bu saldırılarla ilgili konuşanlar, dün Türkiye’nin Türkmenlere yapmış olduğu yardımları engelleyeme çalıştı. Neyi, niçin ve kime karşı engellediklerini bir kez daha düşünmeliler. Kimlere hizmet ettiklerini düşünmeleri lazım. Ama Türkiye kararlı bir şekilde dün olduğu gibi bugün de sadece Türkmenlere değil Suriye’deki bütün mazlumlara yardım edecek” diye konuştu.

Malatyalıların, bakanlık beklentilerini de değerlendiren Tüfenkçi, “Malatya, AK Parti kurulduğu günden beri bakanlık bekleyen illerden birisi. Tabi bakanlık beklentisi ilin ortak hareketiyle olur diye düşünüyorum. Bu ortak hareket ise ilin iş adamları, sivil toplum kuruluşları, cemiyetleri ile gerekli lobiler yapıldığı zaman olur. Malatya’nın bu dönem, geçen senelere göre daha fazla şansı olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 623
Bu Ay : 4067
Toplam : 4067

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom