Kan Bağışı Toplumsal Bir Duyarlılıktır

Kampanyada kan bağışında bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Kan bağışı toplumsal bir duyarlılık ve insani bir yaklaşımdır” dedi.

Kan Bağışı Toplumsal Bir Duyarlılıktır Malatya Haber

Sosyal sorumluluk projelerine büyük duyarlılık gösteren ve etkinliklerde sürekli yer almayı tercih eden Yeşilyurt Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı.  ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılay’ı ile Yeşilyurt Belediyesi ortak bir çalışmayla kan bağışı kampanyası başlattı.

Doğal Afetler başta olmak üzere acil kan arayan vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için kan bağışı kampanyalarına ağırlık veren Türk Kızılay’ına bağlı Kan Bağış Merkezi, toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla Kamu ve Kuruluşlar nezdinde başlattığı çalışmalar kapsamında Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca’daki Hizmet Binasında kan bağışı ünitesi kurdu.

Gün boyunca devam eden kan bağışı kampanyası kapsamında Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başta olmak üzere Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve personeller kan bağışında bulundu.

Kan bağışının toplumsal bir duyarlılık ve insani bir yaklaşım olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, kan bağışı sırasında yaptığı açıklamada “Sağlık açısından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın imdadına koşan Kızılay'ımızın rezervinde kan birikimine katkı sağlamak bizimde görevlerimiz arasındadır” dedi.

 Başkan Polat, “Özellikle idarecilerin sadece tavsiye edenlerden olmaması lazım, kendileri de aslında yapılan işlemlerde önde olmaları gerekmektedir. Kızılay Kan Bağış Merkezinin başlattığı “Kan Bağışı Hayat Kurtarır” kampanyasına bizlerde destek veriyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak Kızılay ile birlikte Kan Bağışı kampanyasını başlattık, bende bu çerçevede bir ünite kan verdim. Kızılay’ımız dünyanın her tarafında nerde bir sıkıntı varsa, nerede bir üzüntü varsa, nerede bir afet varsa mutlaka orada olur ve oranın insanlarına el uzatır.

Burada din farkı da gözetilmez. Kızılay’ımıza bir bakarsanız Myanmar’da, bir bakarsınız Somali’de, bir bakarsınız Tsunami’nin olduğu bölgelerde görürsünüz. Suriye’de Irak’ta mazlumlara, Yezidilere yardım ettiğini görürsünüz. Bu yönden bakıldığı zaman Kızılay’ın rezervinde kan birikiminin sürekli olması bizim açımızdan da önem arz etmektedir. Kan vermek ayrı zamanda kişi açısından sağlık demektir, çünkü vücut kanı verdiği zaman kan hücrelerinin yenilenmesi de sağlanmaktadır. Doktorlar da zaten kan vermenin sağlıklı olduğunu ifade ediyorlar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 881
Bu Ay : 8027
Toplam : 8027

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom