Dersimiz Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilere diş ve ağız sağlığı anlatıldı.

Dersimiz Ağız ve Diş Sağlığı Malatya Haber

Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri Şubesi tarafından, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı haftası nedeniyle 91.000 Dev Öğrenci Ortaokulu’nda bir etkinlik düzenlendi.Etkinlik kapsamında öğrencilerde diş ve ağız sağlığı taramasından geçirilirken düzenlenen seminerde de uzmanlar çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini anlattı.

Burada konuşan Malatya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Türkiye’de ağız ve diş sağlığı konusunda çeşitli proje ve çalışmalar yapıldığını belirterek 2014 yılından bugüne kadar yaklaşık 40 bin öğrencinin sağlık taramasından geçirildiğini söyledi. Taramadan geçirilen öğrencilere flor vernik ve flor jel dağıtımında bulunduklarını ifade eden Şener, “Ağız ve diş sağlığı bir devlet politikası haline geldi ve bu konuya büyük bir önem verilmeye başlandı. Bunlar daha önce yok muydu, vardı ama sağlıkta dönüşüm politikası başlamadan önce maalesef istenilen seviyede değildi” dedi.

Çürük veya ağız ve diş sağlığı problemlerinin önemli hastalıklara da yol açabildiğini vurgulayan Şener, çürük yada diş sağlığının bozuk olmasının aynı zamanda organlarda da sistematik olarak hastalıklara neden olabileceğini ifade etti. İl merkezinin yanı sıra ilçelerde ve köylerde de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Milli Eğitim Müdürlüğüyle beraber ortaklaşa çalışarak öğrencileri sağlık taramasında geçirdiklerini söyleyen Şener, “Amacımız öğrenci, öğretmenlerimiz ve ailelerinde ağız diş ve sağlığı konusunda dikkat çekebilmek ” diye konuştu.

Dr. Kemal Şener’in konuşmasının ardından Diş Hekimi uzmanları tarafından sunum eşliğinde öğrencilere dil ve ağız sağlığı anlatıldı. Etkinliğin sonunda ise öğrencilere ağız bakım seti ve boyama kitabı hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 603
Bu Ay : 8662
Toplam : 8662

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom