Resat Erdogan'dan Öğretmenler Günü Mesajı

İşadamı Reşat Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm fedakar öğretmenlerin gününü kutladı.

Resat Erdogan'dan Öğretmenler Günü Mesajı Malatya Haber

İş adamı Reşat Erdoğan mesajında, öğretmenlerin öğrencileri tarafından hatırlanması için olağanüstü çabaya gerek olmadığını belirterek, kendisine emek veren öğretmenleri hafızasından bugüne kadar silemediğini kaydetti.

Ülke eğitimi için öğretmenlerin büyük bir önem taşıdığını belirten Erdoğan,“Resmiyette yılda bir hatırlanan ama gönüllerindeki yeri asla silinemeyen canım öğretmenim. Fedakarca ömrünüzü vakfettiğiniz öğrencilerinizin hayat boyu sizi hatırlamaları için büyük bir çaba göstermelerine gerek yoktur. Çünkü hayatın her anına ilişkin öğrettikleriniz, her daim hafızalarımızda size müracaat etmemizi sağlamaktadır. Her müşkülatımız sizin bize kazandırdıklarınızla hallolmaktadır. Hayata sizinle adım attık, ufkumuz da sizinle genişledi. Gününüz kutlu varlığınız daim olsun. Eğitim, hem şimdinin hem de geleceğin inşasıdır. Ekonomiden dine, dinden ahlaka ve hukuka her alanda eğitim sayesinde gelişme sağlayabiliriz.

Bu sebeple de toplum içerisinde en öncelikli alan eğitim kurumudur. Ne yazık ki sorumluluk ve yetki makamlarını işgal edenler bu ağır yükü sadece öğretmenlerimizin sırtlarına yüklemektedirler. Herkesin elini taşın altına koyması beklentimiz ve dileğimizdir. İktidar koltuğunda oturanların ise bulundukları yerin şikayet değil çözüm mercii olduğunu hatırlamaları gerekir. Ancak çözüm, eğitimi iktidar mücadelesinin arenası haline getirmek değildir. Eğitim sistemini yap-boz tahtasına çevirip, öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın kaderiyle oynamak hiç değildir. Çözüm, öğretmenlerimizin geleceğini teminat altına alıp, onları gündelik maişet derdinden kurtararak, zihinlerini ve emeklerini sadece kutlu işleri olan eğitime sarf etmelerini temin etmektir. İşte o zaman öğretmenler günü gerçekten kutlu, öğretmenlerimiz de mutlu olacaklardır” ifadelerine yer verdi.

Mesajında öğretmenlerin geçim sıkıntısı yaşadığını da belirten Erdoğan,“Öğretmenlerimiz için yetkili ağızlardan senede bir duyduğumuz sözler maalesef havada kalmaktadır. Bizlere hak ve hakikat dersi veren öğretmenlerimizin durumları her sene daha da kötüye gitmektedir. Bir taraftan geçim sıkıntısı, diğer taraftan eğitim kurumlarının teknik yetersizlikleri, öğretmenlerimizin fedakarca mesleklerini icra etmeleri dolayısıyla gündemde uzun süre kalmamaktadır.

En müşkül durumlarında bile bizlere ders veren öğretmenlerimizin hakları göz göre göre yenilirken, kamuda görülen israf hepimizi derinden üzmektedir. Bütün bu şartlar içerisinde bile bizlere hakkınızı helal ettiğiniz için sizlere minnettarız. Gününüz kutlu, geleceğiniz hakkaniyetli olsun. Büyük emekler harcayarak öğretmen olmayı hak ettiniz. Ancak bütçenin iyi planlanmaması ve önceliklerin doğru tespit edilememesi sebebiyle kadro yetersizliği bahanesinin arkasına gizlenen yöneticiler tarafından mağdur edilmekte olduğunuzu aziz milletimiz bilmektedir. Çünkü öğretmen kadrosundaki yetersizlikten doğrudan doğruya öğrencilerin velileri şikayetçidir.

Şikayetlerin ve mağduriyetin dikkate alındığı ve hak ettiğiniz kadronun sizlere tahsis edildiği günü görmek en büyük dileğimizdir. Diğer taraftan dört yıl emek harcayıp fakültelerini başarıyla bitiren öğretmen adaylarımızın formasyon haklarının gasp edilmesi de anlaşılacak ve mazur görülecek bir uygulama değildir. Bunun her şeyden önce bir eğitim hakkı olduğunun bilinmesi çözümün ilk adımı olacaktır. Omuzundaki yüke ve yanlış politikaların çelmelerine rağmen ayakta durmayı başaran canım öğretmenim; gününüz kutlu, geleceğiniz umutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 717
Bu Ay : 5911
Toplam : 5911

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom