Engellilere İstihdam Olanağı Sağlanacak

Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu (UBEF) bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği (SÜREKDER) Uzman Eğitmenlik Projesi’ne bedensel engellileri de dahil edilerek, onlara yaşam boyu istihdam olanağı sağlanacağı bildirildi.

Engellilere İstihdam Olanağı Sağlanacak Malatya Haber

Doğu ve Güneydoğu Malatya Federasyon Temsilcisi İbrahim Aygün, SÜREKDER ve Sakatlar Derneği’nin işbirliğinde gerçekleşecek olan proje kapsamında bedensel engellilerin, 480 saatlik Uzman Eğitmenlik Projesi’nden ücretsiz olarak yararlanacağını ifade etti. Aygün, “Ülkemizde alanında en fazla sosyal sorumluluk projesi düzenleyen ve yürüten Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu, Birleşmiş Milletler nezdinde ve Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkeyi kapsayan çağın eğitimi olarak nitelendirilen, (CEO) Uzman Eğitmen Projesi’ni tüm dünyayla birlikte Türkiye ayağını da başlatmıştır. Şimdiye kadar 2 milyon kişiye eğitim veren Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Uzman Eğitim Projesi denetçilik, kalite yönetim sistemleri ve kişisel gelişim eğitimleri gibi 3 ana başlıktan oluşuyor” diye konuştu. Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, ülkemizde her iş yerinin kanuni olarak yüzde 3 engelli çalıştırma zorunluluğu olduğu halde, birçok işverenin bu kanunu uygulamadığını belirtti.

Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Başkanı Ali İlseven ise günümüz dünyasında revaçta olan Uzman Eğitmen (CEO) Projesi’yle, bedensel engellilerin kendi yaşamlarını idame ettirmelerine destek olarak, onları tüm sektörlerde tercih edilen ve aranılan eleman konumuna getireceklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 394
Bu Ay : 6478
Toplam : 6478

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom